(про)мови: нова виставка Малої Галереї Мистецького арсеналуПро Нас

(про)мови: нова виставка Малої Галереї Мистецького арсеналу

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представить виставку українського сучасного мистецтва (про)мови. Виставковий проєкт створений до XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Виставка триватиме з 22 до 25 червня.

У коловерті насильства і руйнування війни важливим стає все: буденні речі і ритуали; слова підтримки, які промовляєш до друзів і незнайомих людей; мова, якою говориш. Усі ці прості речі набувають особливої цінності, формують нас і фіксують невідворотну зміну у сприйнятті світу і новий тип уваги до нього.

Виставка (про)мови — спільний проєкт української зін-спільноти та художниці Марії Матяшової, в якому проявляється варіативність мови. У просторі виставки мова як така постає водночас самоцінною, сповненою краси та дуже вразливою, такою, що постійно повертає до питання: «Чому тепер такі красиві слова мають таке жахливе значення?». З іншого боку, вона також є інструментом для вираження себе і своїх почуттів, важливим способом творення.

Українська зін-спільнота — проєкт, що створює, зберігає та поширює зіни. Це спільнота, де можна дізнатись про нові та старі видання, познайомитись з їх авторами й авторками, показати свої роботи. З метою їх популяризації, спільнота проводить події і читання зінів у різних містах. Також спільнота формує цифровий архів та фізичну бібліотеку з метою збереження та популяризації зінів.

Марія Матяшова — українська мисткиня. Працює на перетині різних медіа, серед яких відео, фотографія, текст, перформанс, інсталяція та публічні інтервенції. Досліджує особисту пам’ять, стосунки між людьми та соціальні норми, мову, а також вплив цифрових технологій на людську поведінку й суспільні процеси. Наразі працює із темою вторгнення росії в Україну. Брала участь у групових виставках в Україні, Німеччині, Швейцарії та Польщі. Живе та працює у Києві.

У Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10) виставка триватиме з 22 до 25 червня 2023 року.

Графік роботи:
четвер – неділя, з 12:00 до 20:00
Вхід вільний

Виставку створено в партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» в межах реалізації проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

❗️ Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги виставка зачиняється. На цей час ви можете пройти в найближче укриття. Виставка почне працювати після закінчення повітряної тривоги.