(про)мовиЛабораторії

(про)мови

У коловерті насильства і руйнування війни важливим стає все: буденні речі і ритуали; слова підтримки, які промовляєш до друзів і незнайомих людей; мова, якою говориш. Усі ці прості речі набувають особливої цінності, формують нас і фіксують невідворотну зміну у сприйнятті світу і новий тип уваги до нього.

Виставка (про)мови — спільний проєкт української зін-спільноти та художниці Марії Матяшової, в якому проявляється варіативність мови. У просторі виставки мова як така постає водночас самоцінною, сповненою краси та дуже вразливою, такою, що постійно повертає до питання: «Чому тепер такі красиві слова мають таке жахливе значення?». З іншого боку, вона також є інструментом для вираження себе і своїх почуттів, важливим способом творення.

Українська зін-спільнота — проєкт, що створює, зберігає та поширює зіни. Це спільнота, де можна дізнатись про нові та старі видання, познайомитись з їх авторами й авторками, показати свої роботи. З метою їх популяризації, спільнота проводить події і читання зінів у різних містах. Також спільнота формує цифровий архів та фізичну бібліотеку з метою збереження та популяризації зінів.

Марія Матяшова — українська мисткиня. Працює на перетині різних медіа, серед яких відео, фотографія, текст, перформанс, інсталяція та публічні інтервенції. Досліджує особисту пам’ять, стосунки між людьми та соціальні норми, мову, а також вплив цифрових технологій на людську поведінку й суспільні процеси. Наразі працює із темою вторгнення росії в Україну. Брала участь у групових виставках в Україні, Німеччині, Швейцарії та Польщі. Живе та працює у Києві.

Виставка (про)мови створена до XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
У Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» виставка триватиме з 22 до 25 червня 2023 року.

Проекти