Презентація онлайн-збірника «Неформальне мистецтво Ужгорода 90-х»
Приклади з історії українського мистецтва показують, що нерідко митці об’єднуються у тандеми чи групи на початку професійної кар’єри (часто — у студентські роки) та за відсутності мережі інституцій, які б надавали підтримку. З періодом Перебудови почали з’являютися сквоти, майстерні, що були місцем для спільної мистецької практики та спілкування. В Ужгороді таким прикладом незалежних об’єднань є групи «Ліве Око» і «Поптранс». Ці групи здійснили вагомий вплив на становлення сучасних мистецьких практик в Ужгороді та надали поштовх молодшому поколінню митців.
У середу, 24 лютого, о 19:00 у межах Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» відбудеться презентація онлайн-збірника «Неформальне мистецтво Ужгорода 90-х». Під час презентації учасники(ці) дискусії обговорюватимуть особливість мистецтва 90-х в Ужгороді, а також феномен колективної творчості в регіонах і його трансформацію з 90-х і до сучасності.
Електронне видання «Неформальне мистецтво Ужгорода 90-х» є підсумковим матеріалом виставкового проєкту «Поптранс. Дистанційне бачення», що відбувся у Малій Галереї Мистецького арсеналу навесні 2019 року. Збірник містить унікальний архівний матеріал, аналітичні статті й інтерв’ю з художниками(цями) групи «Поптранс». Переглянути видання можна на сторінці виставки або за цим посиланням.
Учасники(ці) дискусії: художник Роберт Саллер, художниця Наташа Шевченко, викладач і художник Іван Небесник, Антон Усанов — куратор, філософ.
Модерують: Катерина Тихоненко й Анастасія Олексій — упорядниці видання.
Кураторка проєкту — Катерина Тихоненко.
Подія відбудеться на платформі Zoom. Під час зустрічі глядачі зможуть поставити свої запитання учасникам дискусії та взяти участь в обговоренні. Реєстрація обов’язкова: http://bit.ly/3k2OUsJ