«Перескладання» | Перформанс Марії Матяшової у Малій Галереї Мистецького арсеналуПро Нас

«Перескладання» | Перформанс Марії Матяшової у Малій Галереї Мистецького арсеналу

15 грудня у співпраці із незалежним експериментальним виставковим простором «Annenstrasse 53» (Грац, Австрія) у Малій Галереї Мистецького арсеналу відбудеться перформанс «Перескладання» мисткині Марії Матяшової.

 

Протягом десяти годин, з 12:00 до 22:00, мисткиня перезбиратиме свою валізу.

Тікаючи від війни, ми змінюємо оселі, міста та країни. Усе стає рухомим: краєвиди, простори, риси облич. Одне лишається незмінним: куди б ми не приїхали, ми розкладаємо там наші речі, а потім, залишаючи тимчасовий прихисток, складаємо. Аби знову розкласти їх у новому місці. У досвіді біженців і біженок рух речей з місця на місце стає новою, виснажливою повсякденністю. Її й оприявнює перформанс.

Ця робота — висловлювання про втому та тотальність переїздів у житті біженців і біженок, а також роздум про хиткий контакт із домом та спогадами, можливий через взаємодію з речами, які ми забираємо з собою.

Перформанс відбудеться вдруге. Вперше роботу було показано 4 грудня 2022 року на Платформі Острів. 

 

«“Раунд” — промовляю про себе щоразу, як завершую новий цикл розбору і збору валізи. В десяти годинах таких циклів дуже багато, тож аби не боятися, я думаю лише про зараз. Роздратування і втома приходять на початку, після них настає примирення, і навіть звикання. Сенс та ціль набувають максимально чіткої подоби — потрібно лише досягнути наступного “раунд”. “Не можу” буває психологічним і фізичним. Першому протиставляю “це лише у тебе в голові”, до другого — намагаюсь адаптуватися», —  Марія Матяшова про свої спостереження від процесу перескладання валізи під час першого перформансу.

15 грудня упродовж десяти годин відвідувачі та відвідувачки Малої Галереї Мистецького арсеналу матимуть змогу наживо побачити перформанс «Перескладання». Вхід на перформанс вільний. 

Також на Youtube-каналі Мистецького арсеналу можна буде дивитися пряму трансляцію події.

Перформанс відбудеться у співпраці із незалежним експериментальним виставковим простором «Annenstrasse 53» (Грац, Австрія) у межах тамтешньої виставки «Is it the same?» (5—22 грудня 2023 року; кураторка — Ася Цісар).


ВАЖЛИВО! Проcимо дотримуватися тиші під час перформансу.
У разі оголошення в Києві повітряної тривоги ви разом з художницею зможете прослідувати в укриття, пряма трансляція з Малої Галереї триватиме.