Онлайн-лекція Юргена Хаглера «Ars Electronica: Тектонічний зсув в анімації»Про Нас

Онлайн-лекція Юргена Хаглера «Ars Electronica: Тектонічний зсув в анімації»

21 вересня о 18:00 відбудеться онлайн-лекція «Ars Electronica: Тектонічний зсув в анімації» Юргена Хаглера, австрійського дослідника та експерта у сфері анімації.

Лекція організована в межах проєкту «Українська австрійська художня резиденція 2021. Тимчасова не/доступність».
Трансляція лекції відбудеться на сторінці Малої галереї Мистецького Арсеналу англійською мовою.


З 1979 року медіафестиваль Ars Electronica слугує формою для теорії та практики у сфері медіамистецтва, що базується на класичних видах мистецтва, музиці, візуальному мистецтві та кіно. У 1987 році команда фестивалю заснувала Prix Ars Electronica — щорічний конкурс у кількох категоріях, який розпочався з трьох дисциплін: комп’ютерна музика, графіка та анімація. Категорія «Комп’ютерна анімація» є однією з найстаріших і тому пропонує чудовий архів художньої комп’ютерної анімації за останні 30 років. В останнє десятиліття кордони між анімацією, грою, фільмом, віртуальною реальністю, інтерактивним мистецтвом, архітектурою, звуковим мистецтвом достатньо стерлися, тому відбулася зміна парадигми у бік художнього та розширеного вивчення цифрової анімації. З 2013 року симпозіум «Розширена анімація» зосереджений на сучасних та майбутніх тенденціях на перетині анімації, мистецтва та технологій. Центральним питанням цьогорічного випуску було: «Які фундаментальні зміни в концепції, виробництві та прийомі помітні і як пандемія COVID-19 вписується у цей контекст?» 

Юрген Хаглер — професор кафедри цифрових медіа Університету прикладних наук Верхньої Австрії (м. Гагенберг, Австрія). З 2008 року він активно бере участь у Prix Ars Electronica.