ОЛЕГ ГОЛОСІЙ’19Про Нас

ОЛЕГ ГОЛОСІЙ’19

Мистецький арсенал, Національний художній музей України та галерея The Naked Room організовують серію подій, присвячених творчості Олега Голосія в контексті сучасного українського мистецтва.

Олег Голосій — ключова фігура «нової хвилі» 1980-90-х рр. та один із найяскравіших українських митців. Він прожив лише 27 років, а створив понад 300 живописних полотен.
Учасник славетного сквоту «Паризька комуна» вражав сучасників гіпер-продуктивністю, швидкістю та перформативністю виконання. Творчість Голосія була альтернативою радянському академізму і новим, самодостатнім напрямком у живописі, близьким до світових постмодерністських течій.

Сьогодні роботи художника практично відсутні у музейних фондах України. Три виставки обʼєднають полотна з приватних українських колекцій та родинної збірки, а також  ескізи, щоденники та архівні матеріали.
Галерея The Naked Room, Мистецький арсенал та Національний художній музей України обʼєдналися заради спільної мети — повернути творчість Олега Голосія у публічний дискурс та підкреслити його значущість як одного з найважливіших українських художників другої половини ХХ століття.

Перша виставка – «Хлопець і комета» – відкриється 15 травня у галереї The Naked Room. Спільно з братом митця Денисом Голосієм галерея засновує Artist Estate («маєток художника») Олега Голосія. Виставка включатиме як великі програмні полотна, так і начерки, щоденники та особисті фотографії із сімейної збірки.

Галерея The Naked Room: Хлопець і комета.
15.05 – 11.06.2019
Київ, Рейтарська, 21

Наступний етап розпочинається 13 червня у Мистецькому арсеналі. До експозиції виставки «Олег Голосій. Живопис нон-стоп» увійдуть близько 70 полотен, 50 графічних творів, 40 фотографій, архівні матеріали з 20 музейних та приватних збірок  України.

Також за допомогою сучасних мультимедійних засобів будуть представлені найцікавіші варіанти експозиційних рішень 1990-х рр., втілених на зарубіжних виставках за життя автора. Проект також включає лекції, авторські екскурсії, дискусії та освітню програму «Факультатив» для студентів старших курсів вищих навчальних закладів, молодих науковців, яких цікавить сучасна культура та мистецтво.

Мистецький арсенал: Олег Голосій. Живопис нон-стоп.
13.06 – 11.08.2019
Київ, вул. Лаврська, 12

Підсумком проекту стане камерна виставка «Олег Голосій. Художник у музеї» в рамках відзначення 120-ліття Національного художнього музею України у вересні 2019 року. Окрім експозиції робіт із родини художника, у музеї відбудеться круглий стіл із питань проблематики колекціонування сучасного українського мистецтва.

Національний художній музей України: Олег Голосій. Художник у музеї.
Вересень 2019
Київ, вул. Грушевського, 6