Нова Рада розвитку Мистецького арсеналу зібралася на перше засіданняПро Нас

Нова Рада розвитку Мистецького арсеналу зібралася на перше засідання

В понеділок, 27 січня,  відбулось засідання нового складу Ради розвитку Мистецького арсеналу.
Дирекція Мистецького арсеналу ознайомила присутніх з попередніми рішеннями Ради розвитку, процесом оновлення стратегії, планами на 2020 рік та фінансовими викликами, які постали перед Інституцією цього року у зв’язку із недофінансуванням статутної діяльності, інвестиційного проєкту з реконструкції та дисконтуванням кредитних зобов’язань. 

Присутні активно дискутували питання форми управління Мистецьким арсеналом, рекомендували своє бачення розвитку інституції. Зокрема, Голова Ради розвитку, міністр культури молоді та спорту Володимир Бородянський зазначив:

«Для того, щоб зробити Мистецький арсенал справжнім об’єктом національного значення, нам треба забезпечити йому сталий розвиток. Зрозуміти, яких ресурсів потребує ця Інституція, які б забезпечили їй цю сталість. Нині ж питання полягає в тому, що Арсеналу бракує фінансування навіть на існування, про розвиток не йдеться. І це головна проблема».

Міністр Бородянський висловив намір обговорити питання фінансування Арсеналу з Міністерством фінансів, а також порушити це питання на найближчому засіданні Уряду. 

Результатом засідання стали кілька рішень, зокрема Рада розвитку Мистецького арсеналу домовилась:

  • Звернутися листом до Уряду і до Президента з проханням розглянути питання боргових зобов’язань Мистецького арсеналу у розмірі 120 млн грн. та сприяти його вирішенню.

  • Звернутися листом до Міністерства розвитку економіки з проханням надати пояснення щодо припинення фінансування в межах інвестиційного проєкту на 2020 рік та розглянути можливість відновити його фінансування як нагально необхідного для існування інституції. 

  • Члени Ради розвитку активно долучаться до розробки стратегії та збируться у квітні для її затвердження. 

Рада розвитку Мистецького арсеналу аналізує потреби суспільства у сфері культури та готує пропозиції Президенту України про розвиток інституції як сучасного культурно-просвітницького центру України. 

Президент України Володимир Зеленський затвердив новий склад Ради розвитку Мистецького арсеналу 13 січня 2020 року. Повний склад Ради можна подивитись за лінком.