Нарешті відкриття: Мистецький арсенал запрошує на виставку «Відбиток»Про Нас

Нарешті відкриття: Мистецький арсенал запрошує на виставку «Відбиток»

З 10 червня Мистецький арсенал відкриває довгоочікувану виставку «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть». Майже пів тисячі робіт від понад сотні авторів були сформовані кураторками Катериною Підгайною та Іриною Боровець у такий спосіб, щоб відвідувачі крок за кроком дізналися про генеалогію українського «мистецтва лінії та плями» останньої сотні років.

Кураторки виставки Катерина Підгайна та Ірина Боровець
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал 

Проєкт мав відкритися в Мистецькому арсеналі в березні, але поширення COVID-19 завадило цьому — виставку довелося демонтувати та помістити всі роботи до фондосховищ Арсеналу.
Під час карантину ми підготували відвідувачів до виставки — опублікували відео із сучасних графічних майстерень про різні техніки, а також дороговказ для майбутніх відвідувачів.

Фінальний монтаж експозиції виставки «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть»
Відео: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал 

Ми піклуємося про наших відвідувачів, тому дотримуємося рекомендацій МОЗ та посилюємо заходи безпеки. Щоб запобігти скупченню людей біля кас та в сувенірній Крамничці, ми перенесли їх в простір вітальної зони Арсеналу. Касири та адміністратори будуть відокремлені від відвідувачів захисними екранами. Біля каси та біля адміністратора можна буде скористатися дезінфекторами для рук. Квитки на виставку можна купити й онлайн.
У рамках партнерської підтримки від Visa відвідувачі Мистецького арсеналу можуть скористатися безконтактною платіжною карткою Visa та отримати знижку 15% на квиток і на сувеніри.

Для відвідувачів із маленькими дітьми буде доступна кімната для догляду за немовлятами, дезінфекція поверхонь здійснюватиметься після кожного відвідування кімнати. На жаль, доступ відвідувачів до Освітнього простору буде обмежено. 

Біля воріт представник охорони буде вибірково вимірювати температуру відвідувачам. Ми не зможемо пропустити на виставку людей без захисних масок на обличчі чи тих, у кого виявимо підвищену температуру. 

У просторі виставки ми плануємо забезпечити дистанцію між відвідувачами, а також оброблятимемо приміщення, дверні ручки та вбиральні засобами дезінфекції додатково. 

«Цей карантин дав нам багато можливостей для розвитку – ми навчилися не втрачати зв’язок з нашими відвідувачами. Як інституція, ми опанували багато нових навичок, стали близькими людям з різних куточків України та світу. Проте, карантин переконав і нас, і наших відвідувачів, що ніяка онлайн діяльність не замінить людям досвіду безпосереднього, прямого, фізичного контакту одне з одним, з мистецтвом, з просторами. Тож, ми зробили все можливе й неможливе, щоб відчинити Мистецький арсенал відвідувачам чимшвидше. І зробимо все, щоб у його стінах усім було безпечно», – Олеся Островська-Люта, директорка Мистецького арсеналу.

Директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта
Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК Мистецький арсенал

Виставка «Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть» триватиме в Мистецькому арсеналі до 16 серпня.
Виставка працюватиме щодня, окрім понеділків, з 11:00 до 20:00.
Бережіть себе й до зустрічі в Мистецькому арсеналі!