На Одеському кінофестивалі оголосили переможців книжкового пітчингу Book PitchПро Нас

На Одеському кінофестивалі оголосили переможців книжкового пітчингу Book Pitch

Два романи «Доця» Тамари Горіхи Зерні й «За спиною» Гаськи Шиян стали переможцями книжкового пітчингу Book Pitch, що відбувся у межах професійної секції Film Industry Office 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Book Pitch — це спільний проєкт ОМКФ та Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», який має на меті знайти сучасні українські книжки, що мають потенціал для подальших екранізацій як художні ігрові фільми. 

Переможців було оголошено 2 жовтня під час церемонії нагородження Film Industry Office. Призом від Книжкового Арсеналу — промовідео на інформаційних ресурсах фестивалю — нагородили роман «Доця» Тамари Горіхи Зерні.

 «Я не є власницею книги. Я прекрасно розумію, що вона мені надана як носію, як каналу для передавання інформації. Якщо її екранізують, це повинні робити кінопрофесіонали, але які будуть з нами на одній хвилі. Я розумію, що кіно це інший продукт, самостійний, незалежний і він потребує своїх авторів. Звичайно, я готова допомагати, але це буде відповідальність і авторство команди, яка зніматиме фільм», — прокоментувала Тамара Горіха Зерня, авторка роману «Доця».

На роман «За спиною» Гаськи Шиян чекає нагорода від компанії StarMedia у вигляді редактури й доопрацювання сценарію від досвідчених кінопрофесіоналів-практиків, що наблизить книгу до екранізації.

«Дякую за таку можливість ОМКФ та Книжковому Арсеналу. Це дуже класно, що кіноіндустрія та літературна індустрія починають тісніше переплітатись. Я впевнена, що серед українських сучасних творів і не тільки сучасних є багато потенціалу для екранізації», — зазначила Гаська Шиян, авторка роману «За спиною».

Українським та міжнародним інвесторам кіноіндустрії були представлені 8 проєктів-фіналістів, серед яких: 

  • «За спиною», Гаська Шиян
  • «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан», Андрій Любка
  • «Доця», Тамара Горіха Зерня
  • «Троянди за колючкою. Сповідь про жіночу тюрму», Ірина Агапєєва
  • «Зграя», Анастасія Нікуліна
  • «Шпигунки з притулку «Артеміда», Наталія Довгопол
  • «Паперові солдати», Брати Капранови
  • «Третя кабінка — Лос-Анджелес», Олена Захарченко

Долю фіналістів вирішувало журі, до складу якого увійшли режисерка і сценаристка Марися Нікітюк, культуролог і літературознавець Олександр Михед, телеведуча і шеф-редакторка Ганна Жижа, кінопродюсер Володимир Яценко, сценаристка і режисерка Наталя Ворожбит та журналістка й літературознавиця Ірина Славінська.

Фотографії надано Одеським міжнародним кінофестивалем