Мистецький арсенал та UA: Радіо Культура започатковують спільний медіапроєктПро Нас

Мистецький арсенал та UA: Радіо Культура започатковують спільний медіапроєкт

13 листопада о 18:00 в ефірі UA: Радіо Культура стартує проєкт «Подолання гравітації. Мистецтво як спосіб бути вільними в умовах несвободи». Це спільний медіапроєкт Мистецького арсеналу та UA: Радіо Культура про творчість як реалізацію свободи в умовах фізичного ув’язнення чи обмеження прав і свобод. 

Проєкт матиме формат радіобесід, прямий ефір вестимуть із Мистецького арсеналу, де триває виставка «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації».

Фото Олександра Попенка

Випуски програми виходитимуть в ефір із 13 листопада щосереди до завершення виставки 19 січня 2020 року. До участі в бесідах запросять митців, які пережили ув’язнення, обмеження пересування та інші досвіди несвободи, із якими дали чи дають собі раду за допомогою мистецтва.

Фото Олександра Попенка

Гостем першої програми стане Ігор Козловський — релігієзнавець, який провів у полоні терористів «ДНР» майже два роки.

«Доробок Параски Плитки-Горицвіт, дивом уцілілий і на довгі часи забутий, нині повертається в український культурний простір. Її досвід відгукується нам зараз: ув’язнена радянською владою молодою, вона провела десять років у таборах. І там, і після повернення до Криворівні вона багато творила. І цей доробок вражає своєю позитивною, життєствердною силою. Наш проєкт з UA: Радіо Культура — один зі шляхів повернення Параски Плитки до культурного контексту», — розповідає директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Фото Максима Горбацького

Мистецький арсенал є флагманською інституцією культури, місія якої — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.
Як головний майданчик для дискусій про культуру UA: Радіо Культура охоче співпрацює з культурно-освітніми та мистецькими центрами, які підтримують ідеї відкритості, а також розуміють важливість культурного діалогу в сучасному суспільстві.

«Культура — один з інструментів спротиву, простір неспокою та непокори. Для Радіо Культура тема мистецтва як форми свободи, можливості бути вільним важлива й навіть наскрізна. Саме тому для нас Параска Плитка-Горицвіт є не якимось «наївом», а цікавою до осмислення рольовою моделлю. Для нас важливо поставити її в контекст — сучасний та історичний. Саме тому ми запросили до розмови мисткинь і митців, які знають, що таке несвобода. І які вирвалися з її меж за допомогою творчості. Тому ми щасливі, що й далі працюємо спільно з Мистецьким арсеналом над цим неймовірним проєктом», — прокоментувала продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

Фото Оксани Тисовської

Слухайте розмови з гостями ефірів за посиланнями:
Розмову з пешим гостем програми, релігієзнавцем Ігорем Козловським, можна послухати тут.
Розмову з другим гостем програми, актором та режисером Ахтемом Сеітаблаєвим, можна послухати тут.
Розмову з третьою гостею програми, музиканткою, продюсеркою літературно-музичних проєктів Соломією Чубай, можна послухати тут.
Розмову з четвертим гостем програми, художником-графіком Василем Перевальським, можна послухати тут