Мистецький Арсенал та PinchukArtCentre проведуть спільний цикл лекцій та дискусійПро Нас

Мистецький Арсенал та PinchukArtCentre проведуть спільний цикл лекцій та дискусій

Мистецький Арсенал та Дослідницька платформа PinchukArtCentre розпочинають спільну серію лекцій та дискусій в межах публічної програми до групової виставки українських митців «Згадати той день коли», що проходить у PinchukArtCentre до 15 серпня 2021 року. Події будуть присвячені сучасному українському мистецтву, темі публічних художніх колекцій, інституційних архівів та музеєфікації. Прем’єри лекцій та дискусій відбуватимуться онлайн на Facebook-сторінці та YouTube-каналі артцентру.

Виставка «Згадати той день коли» розкриває тему нещодавнього минулого — подій, які стали значущими для українського суспільства. Перегляд навіть такої близької історії необхідний для того, щоб зрозуміти вектор подальшого шляху. А тому ідея публічної програми до виставки побудована навколо того, як музеї зберігають та транслюють історію.

Розклад подій

 • 18 травня, 19:00
  Лекція «Академія о сьомій: Мистецтво Києва кінця 1980-х початку 1990-х років» від PinchukArtCentre
  Лекторка: Катерина Яковленко, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre.

 • 25 травня, 19:00
  Лекція «Музеїфікація: сучасне мистецтво, як виклик усталеним музейним практикам», лекція від Мистецького Арсеналу
  Лекторка: Ольга Мельник, керівниця Відділу музейної справи, кураторка колекції та міжмузейних виставкових проєктів Мистецького арсеналу.

 • 27 травня, 19:00
  Дискусія «Формування інституційних архівів: як відділити факт від міфу?»
  Учасники: Олександр Соловйов, куратор проєктів сучасного мистецтва Мистецького Арсеналу, Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre, та Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва Одеси.
  Модераторка:
  Леся Кульчинська, кандидатка наук з мистецтвознавства, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre.

 • 1 червня, 19:00
  Лекція «Академія о сьомій: Від колекції до музею. Український досвід» від PinchukArtCentre
  Лекторка: Галина Глеба, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre.

 • 8 червня, 19:00
  Лекція «Мистецтво часів незалежності: розрив поколінь» від Мистецького Арсеналу
  Лектор: Олександр Соловйов, куратор проєктів сучасного мистецтва Мистецького Арсеналу.

 • 10 червня, 19:00
  Дискусія «Публічні колекції: чим керуватися?»
  Учасники: Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького Арсеналу, Олександр Ройтбурд, директор Одеського художнього музею, Оксана Баршинова, заступниця генеральної директорки з виставково-експозиційної роботи в Національному художньому музеї України та Олена Михайловська, заступниця директорки з наукової роботи Хмельницького обласного художнього музею.
  Модераторка: Галина Глеба, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre.

 

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Головною будівлею інституції є Старий Арсенал – пам’ятка історії та архітектури національного значення загальною площею понад 60 тисяч метрів. Загалом Національний комплекс займає площу понад 10 гектарів, окрім Старого Арсеналу, включає в себе частину історичних оборонних валів.

PinchukArtCentre був заснований у вересні 2006 року. Арт-центр є одним з найбільших і найдинамічніших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. PinchukArtCentre став міжнародним хабом сучасного мистецтва, що розвиває українську артсцену та генерує критичний публічний дискурс для суспільства в цілому. У 2016 році PinchukArtCentre заснував Дослідницьку платформу – новаторський проєкт, метою якого є створення живого архіву українського мистецтва від початку 80-х років до сьогодні.