Промоція українського мистецтва у світі: поновлення співпраці Мистецького арсеналу та бренду S-capeПро Нас

Промоція українського мистецтва у світі: поновлення співпраці Мистецького арсеналу та бренду S-cape

Мистецький арсенал та бренд S-cape поновлюють свою співпрацю та презентують колекцію аксесуарів з творами українських авангардних художників. Проєкт колаборації було започатковано восени 2021 року, однак через повномасштабне вторгнення Росії в Україну презентацію колекції було відтерміновано.

Співпраця Мистецького арсеналу та бренду S-cape розпочалася з ідеї популяризувати мистецтво українських авангардних художників, твори яких зберігаються в колекції Мистецького арсеналу. Роботи були представлені на виставці «Футуромарення», яка тривала в залах Старого Арсеналу з 15 жовтня 2021 року до 30 січня 2022 року. Останні приготування до презентації та фотозйомка колекції відбулися 21 лютого, а вже 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Поновлення роботи над проєктом колаборації Мистецького арсеналу та бренду S-cape є важливим кроком у декількох вимірах — популяризація українського мистецтва ХХ століття у світі, активізація української економіки та підтримка Збройних сил України.

«Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло два місяці. Ми віримо, що з кожним днем, яким би складним він нам не здавався, ми наближаємось до перемоги. Наша сила — в умінні самоорганізуватись, пошуку найрізноманітніших варіантів вирішення нагальних проблем. З самого початку війни багато організацій перепланувало свою діяльність на підтримку Збройних сил України, допомозі тимчасовим переселенцям та іншим волонтерським ініціативам. Разом з тим, попереду у нас — багато роботи з відновлення країни. Ми ще довго не зможемо оговтатись від наших втрат, але маємо знаходити в собі сили рухатись далі, активізувати економіку та, відповідно, відновлювати різні сфери діяльності в регіонах, де не ведуться активні бойові дії»,зазначає Юлія Коломак, керівниця відділу розвитку партнерств та послуг для відвідувачів, головна координаторка проєкту колаборації від команди Мистецького арсеналу.

Про відновлення роботи засновниці бренду S-cape сестри Наталія Алексєвич та Оксана Свентах говорять так: «В перші дні війни ми відправили зимові парки, снуди та рукавиці, що залишились після сезону, військовим, які мали потребу в теплому одязі. Також допомагали місцевим виробництвам з пошиттям підсумок-аптечок. В середині березня нам почали писати клієнти, багато з них залишили свої домівки і не взяли з собою весняного одягу. Так, у нас знову з’явились замовлення і ми прийняли рішення відновлювати роботу. Ми продовжуємо працювати і це дає нам можливість підтримувати клієнтів, власну команду та родини, продовжувати допомогати ЗСУ — ми робимо відрахування з кожного проданого товару».

Твори авангардних художників Василя Єрмилова, Олександра Богомазова та Анатоля Петрицького з колекції Мистецького арсеналу стали частиною принтів на снудах, панамах, сумках-кросбоді та рейнкаверах бренду S-cape. Аксесуари можна буде придбати як в Україні, так і закордоном, а 20% з продажів речей колекції буде перераховуватися на допомогу українській армії.

Анатоль Петрицький. Ескіз костюма воїна до балету «Нур і Анітра». Москва, 1923.

Василь Єрмилов. Обкладинка альманаху «Мистецькі матеріяли авангарду». Харків, 1929. Папір, друк.

Олександр Богомазов. Київський пейзаж. Київ, 1910-і рр. Папір, гуаш.

Важливою ідеєю засновниць бренду S-cape стала думка про популяризацію українського авангардного мистецтва як всередині країни, так і закордоном. Адже твори, що були створені століття тому, залишаються актуальними зараз, можуть і нині надихати. 

Дизайн речей з використанням творів художників-авангардистів S-cape розробляли спільно з дизайнеркою Мистецького арсеналу Аллою Сорочан: «Мені, як дизайнеру Мистецького арсеналу, було важливо не загубити твори з колекції, не перетворити їх у набір абстрактних форм та, водночас, не зробити з аксесуарів банального носія репродукцій. Адже колекція Мистецького арсеналу унікальна, проте твори з неї не є аж такими впізнаваними. Нашій команді також було важливо проявити ці роботи у сучасному контексті. Попри те, що співпраця з колегами з S-cape велась дистанційно (основне виробництво бренду розташоване у Рівному), ми всі були націлені на спільний результат і діяли злагоджено, як одна команда, яка давно працює разом».

Повну колекцію аксесуарів можна переглянути та придбати на сайті бренду S-cape.

S-cape – бренд яскравого та технологічного верхнього одягу для міста, подорожей і хорошого настрою. Він прагне надихати людей пізнавати світ, незважаючи на негоду. Візитівкою бренду є плащ-дощовик, який складається в компактну кишеньку. Виробництво знаходиться в місті Рівному. Там є експериментальна майстерня, в якій відшивали, зокрема, і представлені капелюхи.

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва — від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. До колекції Мистецького арсеналу входять понад 4 тисячі артефактів та творів, зокрема і збірка творів митців ХХ століття Ігоря Диченка.