Мистецький арсенал представить стенд на Франкфуртському книжковому ярмаркуПро Нас

Мистецький арсенал представить стенд на Франкфуртському книжковому ярмарку

Україна є важливим фокусом на Frankfurter Buchmesse 2022, що відбудеться 19-23 жовтня у Франкфурті.

 

Українські голоси лунатимуть на кількох сценах ярмарку — Національному стенді України, стендах Мистецького арсеналу, Pictoric та видавництва ist publishing.

Мистецький арсенал представить власний стенд (Hall 4.0 H 94) з гаслом «Arsenal of Books & Arts & Resilience». Візуальна концепція стенду відображає реальність війни, «українського мистецтва під прицілом». На стенді Мистецького арсеналу можна буде дізнатися більше про історію інституції й Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», переглянути видання до виставок, що відбувалися в Мистецькому арсеналі, а також побачити анімовані твори з його музейної колекції. Таким чином відвідувачі зможуть познайомитися з ключовими явищами та постатями українського мистецтва. Візуальну складову стенду створили Алла Сорочан та Костя Марценківський — команда дизайнерів Мистецького арсеналу.

«Розповідь про українську культуру, її людей та інституції нині — мабуть, найзахопливіша історія, якою ми можемо поділитися зі світом. Як саме все це тримається нині? Який історичний досвід, які постаті, які надії, які відчуття стоять за вже знаменитою українською стійкістю просто зараз? Що про це розповідає українське мистецтво? І як це — бути під прицілом щодня? Дещо мелодраматично, але коли ж доречна мелодрама, як не в часи, коли жорна історії мелють прямо в тебе на очах? Ось про все це буде стенд Арсеналу і його програма»,

— зазначає Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.

  • 21 жовтня о 12:00 у Frankfurt Pavillion відбудеться дискусія «Культурна політика в умовах війни».

Важливі голоси культурної сфери зберуться разом, щоб обговорити те, як знищення культурної спадщини та війна змінили порядок денний культурних інституцій.
Учасники — генеральна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта, генеральний секретар Goethe-Institut Йоханес Еберт, директор Українського інституту Володимир Шейко та письменник Сергій Жадан.
Модераторка — культурна менеджерка Альона Каравай.

  • Книжковий Арсенал також представить музично-поетичний перформанс «Фокстроти», що стане родзинкою української програми у Франкфурті та відбудеться 21 жовтня о 18:30 у Frankfurt Pavillion.

«Фокстроти» — поп-апґрейд української поезії, експериментальний side-project Мистецького арсеналу, вперше презентований в межах проєкту про український футуризм у 2021 році. Перформанс відбудеться за участі Сергія Жадана, Люби Якимчук та Юрія Гуржи. Візуальну складову створили художниця-колажистка Гриця Ерде та медіамитець Євгеній Арлов.
Кураторка — Оксана Щур.

  • В останній день ярмарку, 23 жовтня о 14:00, у Frankfurt Studio дискусія «Протолітература: Жіночі голоси на війні» / The Protoliterary: Women’s Voices at War висвітлить масштаб впливу жінок на соціальні, політичні та культурні трансформації.

Під час колоніальної війни Росії проти України жінки є важливою силою опору в багатьох сферах — на полі бою, у волонтерському русі, як журналістки, мисткині та працівниці культури — як всередині країни, так і за кордоном.
Учасниці дискусії також порушать питання документування військових злочинів і обговорять те, як мистецькі голоси та література стають свідченням і документом воєнного часу.
Учасниці — Євгенія Бєлорусець, українська художниця, журналістка, фотографка, перекладачка. Олександра Матвійчук, українська правозахисниця, голова правління організації «Центр громадянських свобод».
Модераторка — Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького арсеналу.

Окрім цього, під час Франкфуртського книжкового ярмарку відбудеться Спеціальна програма для професіоналів видавничої справи з України та сусідніх країн. Програма організована Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» — щорічним проєктом Мистецького арсеналу — у співпраці з Frankfurter Buchmesse та Goethe-Institut Україна. Спеціальна програма продовжує ефективне стратегічне партнерство Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», Frankfurter Buchmesse та Goethe-Institut Україна і відбувається за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

  • 21 жовтня о 17:00 на Національному стенді України відбудеться заключна подія Спеціальної програми для видавців з України та сусідніх країн — «Просто робіть бізнес з Україною!» у форматі lightning talks.

Дев’ять українських видавців, учасників Спеціальної програми, розкажуть про свої виклики, набутий досвід, свої мрії та плани, а головне — про те, чому з ними варто співпрацювати.
Модераторка — Юлія Козловець, координаторка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

З гаслом «Наполегливість існування»/ Perseverance in Persistence українські видавництва та інституції будуть представлені на Українському національному стенді (Hall 4.0 B 114) площею 100 кв.м із власною сценою з професійною та публічною програмою англійською та німецькою мовами в усі дні ярмарку. Програма, кураторами якої є Український інститут книги та Goethe-Institut в Україні, є складовою частиною комплексного пакету заходів, на які Міністерство закордонних справ Німеччини виділяє кошти з додаткового бюджету на 2022 рік. Більше про національний стенд та українську програму читайте за посиланням.

Під час Frankfurter Buchmesse 2022 також відбудеться церемонія вручення Премії миру (2022 Peace Prize of the German Book Trade) Сергію Жадану. Церемонія нагородження відбудеться в неділю, 23 жовтня 2022 року, у церкві Святого Павла у Франкфурті. Пряма трансляція церемонії відбудеться о 10:45 на телеканалі ARD.

За участі Мистецького арсеналу під час Франкфуртського книжкового ярмарку також відбудеться низка подій про український книжковий дизайн та ілюстрацію. З повною програмою подій на Франкфуртському книжковому ярмарку можна буде невдовзі ознайомитися за посиланням.


Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Місія Мистецького арсеналу – сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — щорічний проєкт Мистецького арсеналу, заснований 2011 року. Це інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів.

Frankfurter Buchmesse — це найважливіша міжнародна виставка видавничих досягнень та різноманітного контенту. Тут світові експерти з видавничої сфери зустрічаються з партнерами з технологічної індустрії та суміжних креативних індустрій, як-от кіно та ігри. Таким чином, Франкфуртський книжковий ярмарок є хабом міжнародної торгівлі правами та ліцензування, звідси беруть свій початок нові види кооперації та бізнес-моделі.