Музейні рефлексії: музейна освіта під час війниПро Нас

Музейні рефлексії: музейна освіта під час війни

Команда освітнього відділу Мистецького арсеналу повертається до формату рефлексій, щоб спільно з українськими освітянами та музейниками поговорити про те, як повномасштабна війна змінила музейну освіту за ці три місяці.

Більшість українських музеїв опинилися під загрозою знищення, повномасштабна війна відмінила всі довгострокові плани. Понад три місяці нагальними були лише питання виживання та збереження спадщини. Чи може музей повернутися до освіти? Як відновити розірваний зв’язок зі спільнотою під час війни?

Подія відбудеться в онлайн-форматі у четвер, 16 червня 2022 року об 11:00.

Про що будемо говорити:

  • Вразливі теми: як музею говорити про війну та чи може освіта стати майданчиком для цієї розмови;
  • Нові/старі форми комунікації: як змінились формати взаємодії та чи можливо зберегти зв’язок із своєю аудиторію у воєнний час;
  • Переосмислення спадщини: що робити з імперською та радянською спадщиною в музейних колекціях та як говорити про неї через освіту;
  • Музей майбутнього: про що будуть виставки післявоєнного часу та як зміниться наратив українських музеїв.

Мета нашої зустрічі — разом відрефлексувати цей складний досвід, осягнути руйнівні наслідки війни для освіти та спробувати знайти нові шляхи та рішення. Ми розуміємо, що багато українських музеїв опинились у вкрай скрутних обставинах — для них тема цієї зустрічі може бути не на часі. Проте у всі часи головною метою музейних рефлексій була підтримка колег через спільні роздуми та зустрічі. І ми щиро вважаємо, що сьогодні як ніколи важливо продовжувати цей діалог.

Реєстрація на зустріч — за посиланням. Після реєстрації вам на пошту надійде лист з підтвердженням та лінком на zoom-конференцію. Будь ласка, перевіряйте теку спам.