Музейні рефлексії: можливості для українських музеїв
У вівторок, 16 серпня о 15:00 відбудуться Музейні рефлексії «Можливості для українських музеїв».
Протягом шести місяців повномасштабного вторгнення Росії в Україну музеї по всій країні намагаються зрозуміти, як захистити й убезпечити від втрат колекції та як зберегти команди, які уможливлюють роботу інституцій. Уже в перші дні повномасштабної війни виникла низка ініціатив, які сприяють порятунку культурної спадщини, також до допомоги українським музеям долучилися міжнародні інституції та фахівці.
Як змінювалася ситуація з весни 2022 року? Які потреби не втрачають актуальності і які є нові запити від музейної спільноти?
Спікерки події:
- Богдана Брилинська — співзасновниця ГО «Новий музей» і Голова моніторингової групи Музейного кризового центру;
- Юлія Ваганова — в.о. директора Музею Ханенків;
- Олександра Ковальчук — в.о. директора Одеського художнього музею, співзасновниця фонду Museum for Change;
- Ольга Сало — заступниця генерального директора Національного музею Революції Гідності, активістка ініціативи «Штаб порятунку культурної спадщини»;
- Катерина Чуєва — заступниця Міністра культури і інформаційної політики.
Мета онлайн-зустрічі – обговорити, які можливості та пропозиції існують для українських музеїв в Україні та світі: гранти, стипендії, фінансова інституційна та індивідуальна підтримка, резиденції, варіанти матеріальної та інтелектуальної підтримки.
Музейні рефлексії — це завжди можливість для діалогу й підтримки колег через спільні роздуми. Сподіваємося, що за результатами цієї зустрічі учасники та учасниці відкриють також і нові можливості для збереження та відновлення інституцій.
Реєстрація на зустріч — за посиланням. Після реєстрації вам на пошту надійде лист з підтвердженням та лінком на zoom-конференцію. Будь ласка, перевіряйте теку спам.