Моделювання: Олена Мартинчук «Архів малих форм»Про Нас

Моделювання: Олена Мартинчук «Архів малих форм»

26 березня о 19:00 на сторінці Малої Галереї Мистецького арсеналу відбудеться онлайн-проєкт Моделювання: Олена Мартинчук «Архів малих форм».

Archive_malych_form ― це візуальний онлайн-архів стихійних просторових практик. Містить фотодокументацію різноманітних саморобних утилітарних конструкцій, які використовують, здебільшого, як сигнальні огорожі чи як маркування місць для паркування та стоянки транспорту.

Незграбні, дивацькі та іноді навіть химерні об’єкти оточують нас у публічних просторах. Вони можуть нас дратувати своїм абсурдним виглядом, траплятись у недоцільних місцях, або ж ми можемо не помічати чи ігнорувати їхню присутність. Тим не менш, вони є частиною нашої буденності.

Проєкт є спробою проаналізувати та осмислити архівування повсякденності за допомогою дослідницьких та художніх методів. Виставка складається з вибраних фотографій, “польових” нотаток та документації роботи з архівними матеріалами.

Ознайомитись з архівом можна за посиланням.

Олена Мартинчук ― дослідниця візуальних практик та кураторка. Навчалась у Львівській національній академії мистецтв та в Університеті мистецтв у Познані. Зараз вивчає культурну антропологію в Університеті ім. Адама Міцкевича у Познані. Досліджує вернакулярну фотографію, living archives, artistic research, сучасні мистецькі практики та радянське монументальне мистецтво. Займається фотографією, текстом та антропологічним фільмом. Збирає  онлайн-архів Archive_malych_form та щоденні фотографії для дослідницького проекту Archive_foto_na_zgadku.

«Моделювання» — довготривалий проєкт Лабораторії сучасного мистецтва Малої Галереї, де разом із запрошеними автор_ками ми намагаємось уявити їх (не)показані проєкти у віртуальному просторі Малої Галереї та поговорити про актуальні проблеми, що існують у фотографічному полі. «Моделювання» реалізується як частина фотографічного напряму Лабораторії сучасного мистецтва Мистецького арсеналу на 2020-2021 роки з метою дослідження медіуму фотографії та можливостей її репрезентації.