Мала Галерея Мистецького арсеналу відкриває виставку «Одне з одним. Просторові діалоги. Dreamscape»Про Нас

Мала Галерея Мистецького арсеналу відкриває виставку «Одне з одним. Просторові діалоги. Dreamscape»

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представляє виставку «Одне з одним. Просторові діалоги. Dreamscape» — другу виставку проєкту «Одне з одним. Просторові діалоги».

Відкриття виставки «Одне з одним. Просторові діалоги. Dreamscape» відбудеться 2 грудня о 16:00 у Малій Галереї Мистецького арсеналу. Виставка триватиме до 29 грудня 2022 року. Вхід вільний.

Dreamscape — проєкт архітекторки Олени Орап, дизайнерки Даші Подольцевої та композитора і саундартиста Олексія Шмурака. Назва означає ландшафт снів чи мрій, але також відсилає до слова escape (втеча). Інсталяція метафорично відтворює спальник чи ковдру як безпечний простір (safe space). Всередині конструкції розміщена невелика колонка, з якої неголосно лунає звуковий пейзаж (soundscape) сюрреалістичного, сонливого характеру. Ця музична частина проєкту — партисипативна. Автори оголосили open call для збору музики та звуків, які в останні дев’ять місяців допомагали людям в бомбосховищах, під час обстрілів, на чужині. Композитор перетворив ці музичні історії на цілісний звуковий ландшафт за логікою сновидіння — з неочікуваними переходами, беззмістовними повторами, дивними лакунами.
Простір Dreamscape пропонує акт колективної терапії і рефлекcії, де спогади зустрічаються з роздумами та турботою про інших і про себе.

У цьому виставковому проєкті Dreamscape вибудовує художню тяглість через перегукування із роботою Тамари Турлюн «Спокійної ночі», що була експонована на першій виставці «Одне з одним. Просторові діалоги. Інга Леві і Тамара Турлюн».

Художній колектив: Єлена Орап, Даша Подольцева, Олексій Шмурак
Куратори: Андрій Мирошниченко, Надія Червінська, ​​Наташа Чичасова

Проєкт підтримано в результаті відбору на відкритому конкурсі (re)connection UA, пілотного проєкту, створеного ГО «Музей сучасного мистецтва» у партнерстві з UNESCO, та фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO.


Даша Подольцева — українська графічна дизайнерка, художниця. Народилася у Києві. Закінчила Києво-Могилянську академію. Вивчала академічний малюнок та живопис у майстерні Олександра Тітова. Навчалась у літній школі Central Saint Martins/University of Arts London та школі плаката Петра Банкова. Випускниця школи урбаністики Canactions Studio 1. Співзасновниця проєкту Серія__, присвяченого українським панелькам. Працює з такими темами: публічний простір, предметний світ та “тимчасові незручності”.

Єлена Орап — українська архітекторка, дослідниця та художниця. Народилася у Києві. Закінчила Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка та Національну Академію образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА). Співзасновниця проєкту СЕРІЯ__, присвяченого українським панелькам. Працює з такими темами: масове житло, самоідентифікація, кордони та тимчасова архітектура.

Олексій Шмурак — український композитор і саундартист. Народився у Києві. Закінчив Національну музичну Академію України ім. Чайковського за спеціальністю «композитор». Працював як композитор та виконавець у класичній та сучасній класичній, експериментальній музиці та мультимедійних перформансах. Працює з такими темами: жанрові кордони, ностальгія, деконструкція й лакуни уваги. У своїх виступах часто використовує голос, духові, ударні, електроніку та простір.

«Одне з одним. Просторові діалоги» — це процесуальний проєкт Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу». Від початку повномасштабного вторгнення росії, куратори Лабораторії почали збирати масив творів українських митців і мисткинь про війну — від 2014 року до сьогодні, що трансформувався в онлайн-архів Україна в огні. Під час роботи над архівом, куратори усвідомили важливість фіксувати не тільки твори, а й ті процеси і трансформації в художніх практиках авторів і авторок, що часто лишаються невидимими.

Виставка триватиме у Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10) з 2 до 29 грудня 2022 року. Вхід вільний.

Графік роботи виставки:
Вівторок, 16:00 — 19:00
Середа, 11:00 — 16:00
Четвер, 13:00 — 18:00
П’ятниця, 16:00 — 19:00
Субота, 12:00 — 16:00
Неділя, 13:00 — 19:00

❗️ У випадку аварійних відключень електроенергії ми додатково повідомимо графік роботи в наших соцмережах.
‼️ Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги виставка зачиняється. На цей час ви можете пройти в найближче укриття. Виставка почне працювати після закінчення повітряної тривоги.