Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» продовжує терміни подання книжокПро Нас

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» продовжує терміни подання книжок

У зв’язку з карантинними заходами й складнощами через закриття друкарень, логістичні обмеження ми розуміємо, що не всі красиві книжки зможуть вчасно бути поданими на  конкурс «Найкращий книжковий дизайн-2020». Саме тому ми продовжуємо дедлайни, а засідання журі й нагородження переносимо на серпень. Сподіваємось, до того часу видавці без проблем і обмежень зможуть надрукувати книжки, гідні подання на конкурс і перемогу у ньому.

Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» було започатковано в 2016 році Міжнародним фестивалем «Книжковий Арсенал» в співпраці з Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst». Переможці конкурсу представляють український книжковий дизайн у міжнародному змаганні, яке організовує німецький фонд Buchkunst; також книжки-переможці експонуються на міжнародних книжкових ярмарках у Ляйпцигу і Франкфурті. У 2020 році конкурс буде проведено вп’яте.

Умови участі у V Конкурсі «Найкращий книжковий дизайн»
V Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» проводить X Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» у співпраці з Goethe-Institut в Україні та за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та Фонду Buchkunst.

На конкурс можуть подати книжки офіційно зареєстровані видавництва й приватні особи. До участі в конкурсі приймаються книжки, які були надруковані в період з травня 2019 року по липень 2020 і не були заявлені до конкурсу раніше та створені українськими дизайнерами / ілюстраторами. Від одного видавництва може бути подано до 5 книжок. Участь у конкурсі безкоштовна. 

Номінації, в яких буде обрано переможців:
– книги для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
– візуальна книга (видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
– дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
– утилітарна (книга переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
– експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).
Критерії оцінювання:

 • інноваційність та актуальність дизайну;
 • гармонійне поєднання змісту та дизайну книги;
 • новизна та оригінальність візуальної концепції;
 • співвідношення між ілюстраціями та основною ідеєю;
 • відповідність між стилем ілюстрацій та читацькою аудиторією;
 • зручність та читомість тексту;
 • взаємопоєднання шрифтової палітри;
 • висока якість виконання.

До розгляду експертною комісією не приймаються видання:

 • відтворені за макетами інших видавництв (придбаних за ліцензією);
 • видання, що містять неліцензійний контент, суперечить чинному законодавству про авторське право та інтелектуальну власність;
 • пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію;
 • містять гендерні або інші стереотипи, що принижують честь та гідність будь-якої соціальної групи чи індивідів.

Також не розглядаються видання, які вийшли до травня 2019.
За будь-яких порушень правил чи технічних вимог робота буде дискваліфікована.  

Подати заявку можна до 26 липня за посиланням

У разі виходу у фінал, заявники зобов’язані надати по 3 примірники своїх видань – один примірник буде формувати колекцію найкрасивіших книг під час книжкової виставки. Другий – для конкурсної лінійки фонду Buchkunst, третій – для фонду Книжкового Арсеналу.  З 27-го липня по 7-ме серпня заявники мають занести по одному примірникові книжки до офісу Мистецького арсеналу (Київ, м.Арсенальна, вул. Лаврська, 10, вхід з синім дашком) або надіслати поштою (01010, Київ, вул. Лаврська, 10, ДП НКММК «Мистецький арсенал») з маркуванням «Найкращий книжковий дизайн 2020».

Книжкам-фіналістам будуть надані спеціальні наліпки, які можна використовувати видавцям для додаткової промоції своїх видань.
Засідання журі конкурсу відбудеться 18 серпня.
Оголошення результатів конкурсу – під час відкриття Міжнародного фестивалю Х Книжковий Арсенал. 

З колекцією переможців можна буде ознайомитися на спеціальному стенді у секції «Арт-книга» Х Книжкового Арсеналу, де відбудеться читацьке голосування за книжку з найкращим дизайном 2020. Стенди з книжками-переможцями матимуть спеціалізовані позначки від організаторів Книжкового Арсеналу, щоб відвідувачі фестивалю легко ідентифікували найкрасивіші книжки року.

Контактні особи:
Марія Громова, Книжковий Арсенал
[email protected]
Марія Шубчик, Goethe-Institut в Україні
[email protected]