КОНКУРС НА НАЙКРАЩИЙ КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН 2019Про Нас

КОНКУРС НА НАЙКРАЩИЙ КНИЖКОВИЙ ДИЗАЙН 2019

IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», спільно з культурно-видавничим проектом Читомо визначають найкращий книжковий дизайн цього літературного року.  

До участі в конкурсі українські видавництва можуть подавати книжки, які були надруковані в період з травня 2018 року по квітень 2019, що не були заявлені до конкурсу раніше та створені українськими дизайнерами / ілюстраторами. Участь у конкурсі безкоштовна.
Цього року конкурс матиме декілька оновлень.

Отже, книги будуть відзначені за такими категоріями:
– книги для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
– візуальна книга(видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
– дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
– утилітарна (книга переважно прикладного характеру, нон-фішкн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
– експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).
Також журі визначить гран-прі конкурсу

Олеся Островська-Люта, Генеральна директорка Мистецького арсеналу:

«Для Мистецького арсеналу конкурс дуже важливий, адже він дозволяє говорити про книжку як мистецький об’єкт і розвиває галузь в естетичному напрямку. Цього року вперше на ярмарку буде стенд з колекцією фіналістів конкурсу, аби познайомити відвідувачів фестивалю з найкрасивішими українськими книжками. Також ми вводимо категорію «Експеримент», що дозволить взяти участь у конкурсі видавцям, які не бояться ризикувати з візуальним, текстовим наративами й поліграфією, і це не завжди просто.Очікуємо, що на конкурс надійдуть книжки, видані не лише відомими видавничими брендами, а й новими ініціативами, студіями дизайну, художниками; можливо, з лімітованими накладами або ж самвидавні.»

Беате Кьолер, директорка  Goethe-Institut в Україні:

«Цей рік є дійсно особливим для конкурсу «Найкращий книжковий дизайн»:  українська книга-переможець «Я так бачу» отримала бронзу в міжнародному конкурсі «Найкрасивіші книги з усього світу». Україна тільки вчетверте бере участь  у цьому конкурсі, який вже понад 50 років відзначає на міжнародному рівні найкращий книжковий дизайн. Також для всіх інших українських видавництв, чиї книги потрапили у короткий список конкурсу, цей конкурс відкриває важливі перспективи:їхні книги стають частиною колекції німецького фонду «Мистецтво книги» (Stiftung Buchkunst) на Лейпцизькому та Франкфуртському книжкових ярмарках. Видавці, літературні агенти та представники преси в пошуці нових імен та нових видавничих ринків звертають неабияку увагу на найкрасивіші книги світу. Окрім цього, тисячі відвідувачів ярмарку їх гортають. Після виставок колекція поїде в тур по університетах та бібліотеках… Чи є ще краща можливість звернути увагу в та поза Німеччиною на український книжковий дизайн?» 

З колекцією переможців можна буде ознайомитися на спеціальному стенді у секції «Арт-книга», де з 22-го по 25-те травня відбудеться читацьке голосування за книжку з найкращим дизайном 2019. 

Для участі у конкурсі необхідно заповнити google-форму до 1-го травня 2019 року.   

З 1-го по 13-те травня  книги, які братимуть участь у конкурсі, можна заносити або надсилати до бібліотеки Goethe-Institut в Україні (Київ, вул. Волоська 12/4, бібліотека) з маркуванням «Найкращий книжковий дизайн 2019». Засідання журі конкурсу відбудеться 18 травня. Оголошення результатів конкурсу 22 травня під час відкриття міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал». 

Призовий Фонд:

Goethe-Institut в Україні надає паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку  для людини, яка зробила найбільший внесок у художнє втілення книжки-переможця (концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн тощо). Франкфуртський книжковий ярмарок надає 6-денний вхідний квиток на Франкфуртський книжковий ярмарок Business Club Wochenticket (еквівалентною вартістю 1.050 євро) для видавця-переможця та вхідний квиток для дизайнера (ілюстратора тощо). Переможці конкурсу будуть експоновані у межах  колекції «Найкрасивіші книги світу», яка презентується на Лейпцизькому та Франкфуртському книжкових ярмарках і візьмуть участь у конкурсі Фонду «Buchkunst» поміж книг з найкращим дизайном з усього світу. 

Важливо:

Як і торік, до розгляду експертною комісією не приймаються видання, відтворені за макетами інших видавництв (придбаних за ліцензією); видання, що містять неліцензійний контент, суперечить чинному законодавству про авторське право та інтелектуальну власність; пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію; містять гендерні або інші стереотипи, що принижують честь та гідність будь-якої соціальної групи чи індивідів.
Також не розглядаються видання, які вийшли до травня 2018. Уперше цього року на конкурс можуть подати книжки офіційно зареєстровані видавництва й приватні особи.
Переможці короткого списку зобов’язані надати по 3 примірники своїх видань – один примірник буде формувати колекцію найкрасивіших книг під час Книжкової виставки. Другий – для конкурсної лінійки фонду «Buchkunst», третій – для фонду Книжкового Арсеналу. Книжкам-фіналістам будуть надані спеціальні наліпки, які можна використовувати видавцям з метою промоції своїх видань.
Від одного видавництва може бути подано до 5 книжок.

Контактні особи:

Оксана Хмельовська, Книжковий Арсенал
[email protected]
Марія Шубчик, Goethe-Institut в Україні
[email protected]
Ірина Батуревич, Читомо
[email protected]