Книжковий Арсенал оголосить переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн 2020» та проведе професійні подіїПро Нас

Книжковий Арсенал оголосить переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн 2020» та проведе професійні події

13 серпня о 17:00 міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал у співпраці з Goethe-Institut в Україні та за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку й фонду «Buchkunst» назве переможців всеукраїнського конкурсу «Найкращий книжковий дизайн 2020».

Трансляція відбуватиметься наживо з Мистецького арсеналу. Переглянути церемонію нагородження можна буде на Facebook сторінках та сайті Мистецького арсеналу, а також на сторінках партнерів конкурсу — Goethe-Institut в Україні та медіапартнера конкурсу «Факти ICTV». Слідкуйте за оновлення у Facebook події конкурсу.

Учасники(ці) події:

  • Олеся Островська-Люта – директорка Мистецького арсеналу
  • Беттіна Вецель – керівниця відділу «Інформація та Бібліотека» Goethe-Institut в Україні
  • Тобіас Фосс – віцепрезидент із міжнародних відносин Франкфуртського книжкового ярмарку

Журі конкурсу: Оксана Баршинова, Тетяна Борзунова, Павло Гудімов, Ілля Жекалов, Микола Леонович, Соломія Савчук, Олександр Трегуб.

Церемонію нагородження проведе Олексій Ананов.

Підсиленням конкурсу стане професійна програма для представників книжкової індустрії, присвячена актуальним питанням книжкового дизайну. Події відбудуться в онлайн-форматі 14 серпня

Розклад подій

З 11:00 до 12:00 відбудуться експертні коментування книжок-фіналістів за участі журі конкурсу «Українські книжки з найкращим книжковим дизайном 2020: від трендів до новацій». 
Кількість місць обмежена. Реєстрація на подію за посиланням: https://cutt.ly/GdDkGwv

З 13:00 до 14:00 Віктор Балко проведе онлайн-лекцію «Дизайн книги у 2020 році: екскурсія по нових напрямках». Віктор Балко – книжковий дизайнер та член журі конкурсу «Найкрасивіші німецькі книги 2020». Подія відбувається за сприяння фонду Stiftung Buchkunst.
Кількість місць обмежена. Реєстрація на подію за посиланням: https://cutt.ly/udDkZvX

Дедлайн реєстрації на події професійної програми – 12 серпня включно.

Цьогоріч на конкурс «Найкращий книжковий дизайн» надійшло 160 книжок, що стало рекордом за кількістю учасників. До участі в конкурсі українські видавництва подавали книжки, які були надруковані в період з травня 2019 року по липень 2020.

Номінації, в яких буде обрано переможців:

  • книги для читання (книжки, в яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
  • візуальна книга (видання, в яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
  • дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
  • утилітарна (книга переважно прикладного характеру, нон-фікшн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
  • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).

Подарунки та призи фіналістам і переможцям надають партнери конкурсу. Всі фіналісти конкурсу отримають подарунки від компанії Moleskine в Україні та спеціальні діджитал-наліпки для обкладинок видань. Переможці п’яти номінацій – подарункові сертифікати від Premier Hotel Odesa та сертифікати на юридичну консультацію від компанії Arzinger.

Переможець Гран-прі отримає графічний планшет Wacom Intuos M з Bluetooth від компанії Wacom Україна, паушальне покриття на поїздку на Франкфуртський книжковий ярмарок 2021. Мистецький арсенал підготував для переможця Гран-прі концептуальну статуетку конкурсу (дизайн: Лєра Гуєвська, виконання: Сергій Бородін) та унікальну маску для Instagram.

Докладніше про конкурс можна дізнатися за посиланням.