Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує тему і кураторівПро Нас

Х Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» оголошує тему і кураторів

Десятий Книжковий Арсенал відбудеться 20–24 травня 2020 року. У фокусі ювілейного фестивалю —ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ. Куратором фокусної теми став літературознавець, кандидат філологічних наук Ростислав Семків

Ростислав Семків. Фото Олександра Попенка

Ось як Ростислав Семків окреслює фокус-тему Х Книжкового Арсеналу: 

«Помітили? Щойно хтось довкола нас висловить оптимістичний прогноз на майбутнє, як одразу знайдуться готові йому заперечити. Ну, який оптимізм? Хіба ми бачимо перед собою добрі перспективи? Постійно сподіватися на краще — це щось наче по-дитячому, наївно. Скептиків зараз точно значно більше, ніж оптимістів. І тенденція також не оптимістична: ряди скептично налаштованих постійно поповнюють ті, хто ще вчора був певен, що вихід з будь-якої ситуації є. Що це? Черговий спад історичного циклу, після якого почнеться новий підйом нашої віри в можливості людського розуму, творчих сил та розважливості? Чи таки найглибша точка дна, під яким відчуваємо ще глибше дно? Кажуть, оптимісти просто погано поінформовані, але як рухатися до мети, якщо ти певен, що її не осягнути? Можливо, обидві партії — і кумедні оптимісти, і безсилі скептики — це ностальгійні привиди з минулого? Щось на кшталт галасливо-бадьорих фізкультурників, за якими спостерігають зацьковані інтелектуали зі своїх кухонь? Чи до карикатурності вдаватися рано і є сенс, як у енергійних експериментах, так і в мудрій та зваженій критиці усіх подібних починань? Оптимісти або / і / також / ніколи / не скептики. Хто ми тепер?»

Щодо цього Ростислав Семків міркуватиме разом із кураторською командою Х Книжкового Арсеналу. До неї увійшли:

Сергій Жадан, куратор письменницької програми, 
Ольга Жук, кураторка програми з книжкового дизайну,
Любов Морозова, кураторка музичної програми,
Юлія Козловець, координаторка фестивалю, кураторка Дитячої програми,
Оксана Щур, кураторка Міжнародної програми,
Оксана Хмельовська, кураторка програм із професійного розвитку,
Таня Родіонова, координаторка Української програми,
Ірина Славінська, кураторка спеціальної програми,
Соломія Савчук, координаторка мистецьких проєктів,
Віра Кружиліна, технічна директорка фестивалю.

ОПТИМІСТИ СКЕПТИКИ — наскрізна тема, що проявлятиметься у запропонованих кураторами подіях і проєктах Х Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Прийом заявок на участь у Х Книжковому Арсеналі буде оголошено в грудні 2019 року.

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» заснований Мистецьким арсеналом 2011 року. Це щорічна інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, візуальна, музична та театральна сцени, порушуються і осмислюються вагомі питання буття людини, а також суспільства і культури, спонукаючи до проактивної позиції учасників і відвідувачів. За 9 років існування Книжковий Арсенал відвідали понад пів тисячі письменників, поетів, філософів, дизайнерів, ілюстраторів та експертів видавничої справи з понад пів сотні країн світу.

Починаючи з 2017 Книжковий Арсенал обирає фокус-тему фестивалю. «Сміх. Страх. Сила» стала першою темою, а її кураторкою — Тетяна Терен. У 2018 році — «Проєкт майбутнього», а в 2019 — «Сусідство: відкрите питання». Кураторкою фокусних тем обидвох років була Віра Балдинюк.

У 2019 році Книжковий Арсенал визнаний найкращим літературним фестивалем року на International Publishing Industry Excellence Awards.

У межах Книжкового Арсеналу відбувається конкурс «Найкращий книжковий дизайн» за сприяння Goethe-Institut в Україні, який покликаний говорити про книжку як мистецький об’єкт і розвивати галузь в естетичному напрямку. Прийом заявок на конкурс «Найкращий книжковий дизайн» оголосять у лютому 2020 року.

ІХ Книжковий Арсенал (2019) у цифрах