Грузинські митці – українським митцямПро Нас

Грузинські митці – українським митцям

Один із перших внесків в Український Мистецький Фонд Екстреної Допомоги надійшов від грузинських митців.

Отар Каралашвілі, художник та керівник Центру книжкового мистецтва Тбілісі та Нана Кірмелашвілі, власниця галереї Life N Style у Тбілісі організували кампанію на підтримку України, що дозволить 20 українським митцям подбати про свою безпеку та зберегти можливість продовжувати роботу під час війни.

«Війна в Україні є трагедією для всіх грузинів. З перших днів ми всі намагаємося знайти способи стати на боці українського народу, будь-якими доступними для кожного засобами. Грузинські художники не виняток.

Ми усвідомили гостру потребу матеріальної підтримки, і одразу закликали грузинських митців до дії. Всього за кілька днів 67 видатних грузинських художників із чотирьох поколінь пожертвували свої найкращі роботи, які ми продовжуємо продавати онлайн. 5–12 березня також була організована жива виставка-продаж цих робіт у галереї Life N Style у Тбілісі.

З метою швидкого результату, митці знизили ціну на свої твори більш ніж вдвічі порівняно з їхньою нормальною вартістю. Усі доходи повністю перераховуються в Україну. Ми чітко розуміємо, що своєю акцією ми можемо зробити лише дуже невеликий внесок у протистояння тяжкому виклику, з яким зараз стикаються наші українські друзі, але ми сподіваємося, що принаймні вони відчують нашу підтримку.

Ми також знаємо, що багато інших мистецьких об’єднань у Грузії наполегливо працюють над подібними ініціативами, як і інші люди у Грузії та в усьому світі. Це дає нам сили продовжувати нашу роботу», — йдеться у зверненні грузинських митців.

«Ми не мали сумнівів, що першими, хто почне рятувати мистецтво, будуть самі митці та куратори, і відчули співпереживання та дієвість грузинських колег буквально з першого дня військового вторгнення Росії в Україну. Ініціативи, засновані на особистій солідарності і живих професійних зв’язках є одним із потужних, швидких і ефективних способів підтримки. Раніше з Отаром Каралашвілі ми робили виставки і лекції про мистецтво книги на Книжковому Арсеналі, сьогодні він мобілізує грузинських митців задля того, щоб ми могли творити у майбутньому. Дуже чекатиму на виставку цих чудових людей на Книжковому Арсеналі у мирний час!», — Ольга Жук, заступниця генерального директора Мистецького Арсеналу з питань сучасного мистецтва і музейної справи.


Про Мистецький фонд Екстренної допомоги:

Щоб подолати наслідки російського вторгнення та загрози, які несе війна зокрема і для української мистецької спільноти, Мистецький арсенал, ГО «Музей сучасного мистецтва» (MOCA), видання «Заборона» та галерея The Naked Room створили Мистецький фонд Екстренної допомоги.

Метою є надання допомоги незалежним художникам, кураторам, арт-менеджерам, дослідникам, письменникам та культурним НУО в Україні. Для цього ми збираємо внески від приватних осіб та адмініструємо пожертви від міжнародних мистецьких та благодійних організацій. Також ми пропагуємо сучасну українську культуру як потужний інструмент зміцнення позицій України серед демократичних народів світу.


Митці-учасники акції
60-ті роки:

Бежан Швелідзе

80-ті роки:

Лія Багратіоні

Гія Бугадзе

Давид Гагошидзе

Како Топурія

Карло Качарава [З приватної колекції Ліки Качарава]

Джіа Лорія

Вахтанг Мегрелішвілі

Гуела Патіашвілі

Гега Паксашвілі

Кока Рамішвілі

Кахабер Татішвілі

Леван Урушадзе

Іраклі Фарджіані [З приватної колекції Асмата Парджіані]

Отар Каралашвілі

Лія Швелідзе

Майя Цецхладзе

Мамука Цецхладзе

Ніко Цецхладзе

Гурам Цибахашвілі

Гуела Цуладзе

Леван Чогошвілі

Темо Джавахішвілі

Мамука Джапарідзе

А також Леван Мехузла, Олег Тимченко, Олександр Флоренський, Ольга Флоренська та Кока Цхведіані.

90-ті роки:

Зура Апхазі

Мака Батіашвілі

Ната Буачідзе

Вахо Бугадзе

Кеті Давліанідзе

Теона Пайчадзе

Елен Раквішвілі

Коте Сулаберідзе

Муртаз Швелідзе

Софо Черкезішвілі

Тінатін Цхададзе

Ніно Чілашвілі

Рита Хачатуріані

Русудан Хізанішвілі

Гога Джапарідзе

Коте Джинчарадзе

А також Ірма Шарікадзе та Русіко Чикваідзе.

2000-і роки:

Марі Атанелі

Натя Бенашвілі «Ти будеш врятований»

Георгій Гагошидзе

Роко Іремашвілі

Туту Кіладзе

Давид Кухалашвілі

Манучар Окроцваридзе

Тедо Рехвіашвілі

Саломея Рігвава

Романоз

Девід Коркія

Маріам Чиявадзе

Тінатін Чхіквішвілі

Лука Цецхладзе

Тамар Хміадашвілі

А також Автандил Гахокідзе, Андро Ерадзе, Мака Зеделашвілі та Вало Імерлішвілі.