Гендерний перфоманс Марії Куликовської «Омовіння/Lustration»Про Нас

Гендерний перфоманс Марії Куликовської «Омовіння/Lustration»

У Міжнародний день боротьби за права жінок, 8 березня, о 18:00 у Мистецькому арсеналі відбудеться гендерний перфоманс мисткині Марії Куликовської «Омовіння / Lustration».

Марія Куликовська:

«Люстрація – це очищення, омовіння за допомогою жертвопринесення. Протягом 2-х годин я буду приймати ванну з крижаної води на сцені Мистецького Арсеналу, але разом зі мною у ванній буде знаходиться і змилюватись точна копія мого тіла, мій клон. Власноруч я зможу змивати, зчищати, здирати мильну шкіру з самої себе, так само обтиратись, намилюватись, тертись всім власним тілом об своє ж власне тіло, я буду спостерігати за люстрацією свого образу і образу жінки в патріархальному контексті.

Обмивання, стирання руками – це все відсилає до жіночої невидимої праці, яка подається як щось красиве, нормальне, і природне, вплетене в саму шкіру кожної жінки, але яке так само непомітно розчиняє її. Змивати власне обличчя з самої себе – це найсильніша жертва на шляху до звільнення. Це трансформація, після якої я ніколи більше не буду тією самою людиною, тією самою жінкою, боязкою і покірною, м’якою і тихою, що приймає всі удари несправедливого суспільства, як і раніше. Цей перформанс так само і про війну. Мило, з якого виготовлена скульптура, було вироблено в Швеції, на одній з фабрик, яка продає точно таке ж мило на збройові заводи та стрільбища. Вся зброя, яка потрапляє в конфліктні зони, в військові зони, вся вона була протестована на стрільбищах, де стріляли в шматки такого ж мила, як я використовувала для створення свого клона. Цікаво, що дане мило має однакову щільність з людським тілом, воно так само напівпрозоре, тому цей шматок мила може бути ідеальним засобом для відбору найкращої зброї-вбивці. Під час безперервних обтирань, ковзань, дотиків мого тіла з тілом мого мильного клону, всі ці дії будуть мати сексуальний і еротичний підтекст, який мені складно вербалізувати, але мова тіла, його рухи, все це в деякій мірі займе місце чоловіка, зазвичай домінуючого, що володіє тілом тендітної жінки. Перформанс «Омовіння / Lustration» стане моїм новим висновком, метафорою, висловлюванням про крихкість тіла, життя і смерть, становище жінки і війну.»

Автор точної копії тіла мисткині з мила – інженер, скульптор Олег Винниченко.

Марія Куликовська – українська художниця, скульпторка. Народилася у місті Керч. Живе та працює в Києві. Закінчила магістратуру з архітектури у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Переможниця конкурсів RutaRuna для молодих митців з України та Швеції (2013), «У пошуках просторів взаємодії» фундації ЦСМ (2012), Швейцарської неприбуткової організації AKKU (2011-2012), МУХІ 2010 від галереї Bottega у Києві та багатьох інших.
Рекомендовано для перегляду з 18 років.

Вхід на подію за квитком на виставку «FLASHBACK. Українське медіа-мистецтво 1990-х.».

Вартість квитків:

Повний квиток – 60 грн.

Пільговий квиток – 30 грн.
Акредитація для ЗМІ за адресою [email protected]