Довгоочікуване відкриття виставки «Кожны дзень» у Мистецькому арсеналіПро Нас

Довгоочікуване відкриття виставки «Кожны дзень» у Мистецькому арсеналі

3 травня Мистецький арсенал відкриє для відвідувачів виставку сучасного білоруського мистецтва «Кожны дзень. Мистецтво. Солідарність. Спротив» та продовжить її роботу до 6 червня.

«Виставка “Кожны дзень” була створена кураторською групою та командою Мистецького арсеналу за надзвичайно короткий термін — близько пів року. Нам було важливо проявити солідарність із білоруським народом й, звісно ж, познайомити з білоруською історією спротиву українську аудиторію. Відкрити виставку фізично у березні не вдалося, тому ми зробили все для того, щоб продовжити її роботу до 6 червня. Нарешті відвідувачі й відвідувачки Мистецького арсеналу зможуть познайомитися із сучасним білоруським мистецтвом наживо й пережити всі ті відчуття і рефлексії, які викликають мистецькі роботи, представлені на виставці», — Олеся Островська-Люта, директорка Мистецького арсеналу.

Виставка «Кожны дзень» є зрізом сучасного білоруського мистецтва, яке досліджує та розповідає історії солідарності, самоорганізації, спротиву та мрій про краще майбутнє. Назва виставки запозичує гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі, підтримуючи впевненість, що протест триватиме і завтра, що він не закінчиться.

У виставці взяли участь 50 художників та художниць з Білорусі й близько 30 митців і мисткинь з інших країн. Співкураторами проєкту стали 6 білоруських митців і дослідників: Алєксєй Борісьонок, Андрей Дурейка, Марина Напрушкіна, Максім Тимінько, Антаніна Стєбур, Сєргєй Шабохін.

Виставковий проєкт реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Представники та представниці медіа можуть відвідати виставку 3 червня об 11:00. Для участі у престурі просимо заповнити коротку реєстраційну форму: https://forms.gle/BaRrTJA6ySs1bVvd9. 

У Мистецькому арсеналі (Київ, вул. Лаврська, 12) виставка триватиме з 3 травня до 6 червня 2021 року. Графік роботи виставки: вівторок – неділя з 11:00 до 20:00.

Виставковий проєкт мав відкритися ще 25 березня, на День Волі в Білорусі, однак через введення посиленого локдауну відкриття було перенесено онлайн.

Під час карантину було створено два 3D-тури виставкою. Віртуальний тур українською мовою є інтерактивним та дозволяє прослухати аудіогід виставкою, прочитати тексти до всіх робіт з експозиції, переглянути відеофіксації інсталяцій та повні версії деяких відеоробіт. Ще один 3D-тур, орієнтований на білоруську та англомовну аудиторії, незабаром дозволятиме прослухати аудіогіди виставкою двома іноземними мовами.