ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СПРАВАМИ ОГОЛОСИЛО КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ ТА ОБРАЛО ЧЛЕНІВ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇПро Нас

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ СПРАВАМИ ОГОЛОСИЛО КАНДИДАТІВ НА ПОСАДУ ДИРЕКТОРА МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ ТА ОБРАЛО ЧЛЕНІВ КОНКУРСНОЇ КОМІСІЇ

Орган управління Мистецького арсеналу — Державне управління справами — оголосив список кандидатів на посаду генерального директора Національного культурно-мистецького та музейного комплексу. До нього увійшли 10 осіб, зокрема чинна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта та двоє колишніх — Наталія Заболотна та Ігор Дідковський, колишній міністр культури Михайло Кулиняк, колишній директор Палацу «Україна» Роман Недзельський та інші. З повним списком можна ознайомитись на сайті ДУС.

В понеділок було оголошено склад членів конкурсної комісії від ДУС та Мистецького арсеналу. Від органу управління до нього увійшли Зеновій Корінець, директор Національного хору ім. Верьовки; Максим Тимошенко, ректор НМАУ ім. Чайковського, Василь Чернець, ректор Національної академії керівних кадрів культури. Колектив Мистецького арсеналу на загальних зборах висунув до комісії Гліба Вишлинського, члена Ради розвитку інституції, директора Центру економічної стратегії; Ірину Подоляк, народну депутатку 8-го скликання; Мирославу Барчук (Лубківську), журналістку, телеведучу Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Тоді ж, в понеділок, ДУС провело жеребкування кандидатів до конкурсної комісії від Громадських організацій культури, як того вимагає закон. Усього активісти культури подали понад сотню кандидатів до комісії, з яких шляхом жеребкування було обрано трьох: Юлію Ковтун та Ларису Гриджук від ГО «Міжнародна організація “Івано-Франківське земляцтво”» та Василя Романчишина від Київського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. Свої застереження щодо процедури жеребкування та відповідності критеріям допущених до жеребкування організацій Мистецький арсенал висловив ДУС у листі.

Перше засідання конкурсної комісії очікується 24 червня 2021 року. Конкурс на посаду директора оголошено 14 травня згідно із Законом України «Про культуру» — за два місяці до завершення каденції чинної очільниці інституції Олесі Островської-Лютої. Строк проведення конкурсу — не більше двох місяців із дня оголошення.

До участі в конкурсі запрошувались особи, що мають вищу освіту, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років та досвід роботи на керівних посадах в інших сферах не менше трьох років, володіють державною мовою.

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Головною будівлею інституції є Старий арсенал – пам’ятка історії та архітектури національного значення загальною площею понад 60 тисяч метрів. Загалом Національний комплекс займає площу понад 10 гектарів, окрім Старого арсеналу, включає в себе частину історичних оборонних валів.