Антитвір: 12 робіт перекладені англійськоюПро Нас

Антитвір: 12 робіт перекладені англійською

У межах Книжкового Арсеналу щороку відбувається Антитвір — підлітковий літературний конкурс Мистецького арсеналу, який популяризує креативне письмо серед учнів старшої школи. У 2022 році Антитвір став не конкурсом, а проєктом для учнів 8-11 класів, тому усі твори (літературні і образотворчі), які пройшли технічний відбір, були опубліковані.

Темою 2022 року стало «На порозі». Цього року проєкт мав відбутися у межах ХІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», але Фестиваль був перенесений на невизначений термін через повномасштабну війну Росії проти України. «Антитвір-2022» відбувся попри все. Команда проєкту отримала 106 заявок з неймовірно глибокими та чесними творами. Усі роботи представлені без редагування організаторів.

ГО «Культурний Хаб» були вражені якістю текстів, ясним мисленням авторок та авторів, їх здатністю висловити важкі емоції та передати відчуте і побачене у війні 2022 року, і зрозуміли, що їхні голоси мають бути почутими не лише в Україні, а й серед англомовних читачів. Культурний Хаб вирішив підтримати авторок та авторів на початку їхнього письменницького досвіду. Юлія Овчаренко та Дем’ян Ом Дяків Славіцкі — програмні директори аналітичного центру та медіа Культурний Хаб — обрали 12 творів із представлених у проєкті Антитвір.

“How Could We Know The Value Of Peace If There Were No Wars?”, Diana Razumova
Illustrator: Nastia Haidaienko

Прочитати усі оповідання можна тут

Через посередництво Мистецького арсеналу Культурний Хаб познайомився із авторами та авторками цих Антитворів і запропонував публікацію на своїх платформах та символічну винагороду авторам та авторкам Антитворів.

Тексти українською переклали на англійську мову та відредагували ті, що були написані англійською, Ганна Лелів та Галина Пехник. Проілюструвала твори Анастасія Гайдаєнко, а редакторка Марина Корчака приєднала твори підлітків до програми Wars.Ukrainians.Humanity. поряд з есеями професійних письменниць та письменників. У цій програмі Культурний Хаб збирає голоси українських мислителів, які пишуть про цінності, принципи та переконання, що українці боронять у війні.

Робота над перекладами та ілюструванням тривала з жовтня 2022 року. 12 робіт можна прочитати на платформах Культурного Хабу (тут і тут), а також на сайті Мистецького арсеналу в розділі «Думки».