Акредитація медіа на відкриття виставки «ФУТУРОМАРЕННЯ»Про Нас

Акредитація медіа на відкриття виставки «ФУТУРОМАРЕННЯ»

Не зраджуючи своїй традиції, Мистецький арсенал продовжує перевідкривати культурну спадщину України ХХ століття. І цієї п`ятниці, 15 жовтня об 11:00 розпочинається виставковий проєкт ФУТУРОМАРЕННЯ, присвячений яскравому авангардному спалаху — футуризму. 

Враховуючи епідеміологічну ситуацію, Мистецький арсенал не робитиме церемонії відкриття і запрошує журналістів оглянути виставку разом з іншими відвідувачами впродовж всієї п’ятниці з 11:00 до 20:00.

Для акредитації заповніть, будь ласка, форму за посиланням

Протягом п’ятниці, 15 жовтня, відбудуться дві кураторські екскурсії від кураторів проєкту:

  • о 12:00 — кураторська екскурсія від Ігоря Оксаметного;
  • о 16:00 — кураторська екскурсія від Вікторії Величко.  

Під час відвідин журналісти можуть звернутись до координаторки публічних комунікацій проєкту Софії Кущ по коментарі кураторів чи по додаткову інформацію: +380979137125.

Експозиція в Мистецькому арсеналі презентує найбільш радикальну візію мистецтв 1920-х в Україні: деструкції старої мистецької форми та її модернізації. Експеримент і провокація, змішування серйозного і смішного, політичного і побутового — таким був шлях футуризму.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Куратори ФУТУРОМАРЕННЯ — Вікторія Величко та Ігор Оксаметний працювали над проєктом понад два роки, досліджуючи архіви та фонди українських музеїв.

Виставка займає 4 тисячі квадратних метрів Мистецького арсеналу. На ній представлені майже півтисячі експонатів. Це і знакові, і маловідомі твори з 19 державних інституцій культури (музеїв, архівів, бібліотек, дослідницьких центрів) та 8 приватних колекцій, архівні документи, фотографії, ігрові та хронікальні кінострічки. Зокрема, це єдині збережені в Україні супрематичні вишивки Ніни Генке-Меллер, а також твори Давида Бурлюка, Вадима Меллера, Олександра Богомазова, Марії Синякової, Бориса Косарева, Сандро Фазіні, Василя Єрмилова, кінокамера і фільми Євгена Деслава та інші. На виставці глядачі також побачать реконструкцію сцени з вистави Ігоря Терентьєва «Дивак», нереалізованого футуристичного архітектурного проєкту Театру масового музичного дійства у Харкові, мультимедійну інсталяцію «Поезомалярство» на вірші Михайля Семенка.

Куратори також підготували спеціальні репортажі з експедицій знаковими для України локаціями футуризму — села Чорнянка на Херсонщині, де в обійсті братів Бурлюків зародилась група «Гілея» та з села Красна Поляна на Харківщині, де сестри Синякови приймали знаменитих тепер на весь світ авангардистів.

Як і інші проєкти Мистецького арсеналу, ФУТУРОМАРЕННЯ є міждисциплінарним. В його межах відбудеться спеціальна концертна програма «Фокстроти» письменника і дослідника літературного футуризму Сергія Жадана з Юрієм Гуржи; перформанс Алли Загайкевич «Музика футуризму»; імерсивний перформанс-презентація «EXTER.Live»; перегляди фільмів, лекції, зустрічі, освітня програма для дітей, підлітків та дорослих. Ознайомитися з освітньою програмою до виставки можна за посиланням

У Мистецькому арсеналі виставка триватиме з 15 жовтня 2021 року до 30 січня 2022 року.