3D-тур виставкою «Форми присутності»Про Нас

3D-тур виставкою «Форми присутності»

Мистецький арсенал презентує віртуальний тур виставковим проєктом «Форми присутності».

 

Експозиція доступна для усіх, хто цікавиться сучасним українським мистецтвом або тільки починає знайомство з творами сучасних митців і мисткинь. 3D-тур виставкою доступний у будь-якому куточку світу. Щоб переглянути його, варто лише натиснути на зображення нижче ⤵️

3D-тур розроблено компанією AERO3D

Виставка «Форми присутності» великою мірою про всіх нас, про наш досвід і відчуття часу, про важливість персональних досвідів, про важливість їх постійного проговорювання. Для онлайн-перегляду доступні 3 зали виставки та вхідна зона. Відвідувачі 3D-туру можуть детально розглянути роботи (живопис, фотографія, відео, скульптура, графіка, інсталяція), а також прочитати українською та англійською мовами про концепцію кожної виставкової зали та твори, розміщені в них.

На виставці «Форми присутності» представлені роботи українських художників та художниць: Юрія Болси, Андрія Денисенка, Анастасії Дицьо і Саши Рошена, Антона Карюка, Яни Кононової, Олени Курзель, Максима Мазура, Дар’ї Молокоєдової, Данііла Немировського, Каріни Синиці, Лео Троценка, Тамари Турлюн, Сани Шахмурадової-Танської, Віталія Янкового, Три вправи з реалізму, commercial public art і Світланки Конопльової, Open place.

Віртуальний тур буде доступний і після завершення виставкового проєкту 30 липня 2023 року.


З початку повномасштабного вторгнення митці та мисткині опинилися в ситуації, коли мистецька практика видавалася привілеєм, а реальність переважила всі спроби її опису. Хтось із них вибирав волонтерство без матеріального виробництва, ставав військовим, хтось спрямовував свої зусилля на гуманітарні проєкти, хтось продовжував щоденну художню практику, щоб фіксувати довколишні зміни й відчуття часу. Багато художників і художниць на той момент втратили свої роботи, роботи друзів та власні майстерні. Це посилювало відчуття незворотності та втрати. У такій ситуації матеріальне виробництво стало способом протидії і свідченням війни. Це явище влучно охарактеризувала художниця Леся Хоменко: «Коли панує фізичне знищення, ми будемо фізично створювати». Так робота з матеріалом стала терапією, документом часу і поверненням до себе.

Кураторський текст до виставки «Форми присутності»

У просторі виставки кожен з авторів і авторок присутній не тільки через роботу, а й через власну історію, що дозволяє ширше зрозуміти умови, в яких ці роботи стали можливими. Присутність війни відчувається в них через матеріал — рваний папір, бетон, вишивку на тканині чи пакеті, дім із піску та скла, крихти землі та необроблене дерево. Все це — способи оприсутнення війни й акти непокори несправедливості й насиллю, через які життя пульсує на противагу порожнечі відсутності.

Ця виставка — спроба зібрати докупи річні спостереження й розмови про досвіди, відчуття і практики, якими послуговувались українські митці та мисткині від початку повномасштабного вторгнення Росії.

Куратори виставки: Олександр Соловйов, Наташа Чичасова.

Виставку створено в партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» в межах реалізації проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.