Виставка сучасної литовської фотографії Lost TimeЛабораторії

Виставка сучасної литовської фотографії Lost Time

У рамках Місяця литовської фотографії в Києві Лабораторія сучаного мистецтва Мала Галерея  ​​покаже кураторський проєкт ​Даріуса Вайчекаускаса ​— ​Lost Time. ​

З розвитком технологій, засобів відображення та передачі реальності, фотографія відходить від суто технічної функції, і переходить у сферу постфотографії. А отже, фотографія стає джерелом філософських смислів, інтерпретацій та тлумачень. Для постфотографічності характерні постійні маніпуляції із зображенням (редагування, малювання, деконструкція). Це змушує переглянути феномен «фотографії», яка фактично припинила своє існування в якості «референта реального часу».

Групова виставка сучасної литовської фотографії показує цілу низку підходів та інтерпретацій теми постфотографії. Ауреля Макніте, Даріус Вайчекаускас, Вітаутас Кумж, Валентин Однов'юн, Довіле Дагене т​а ​Юозапас Кальніус досліджують абсолютно різні фотографічні стратегії. 

Вітаутас Кумжа концентрує свою увагу на початковому етапі створення фотографії, який видається йому значно цікавим, аніж рендеринг або постобробка зображень. Валентин Однов'юн в своїй серії «Процес» показує фотографії шматків викинутого фотопаперу, які були знайдені в фотолабораторії в'язниці «Патара» в Таллінні, Естонія. Довіле Дагене представляє фотографії, які створюють враження свідка місця і часу. Однак вони наповнені пам'яттю. Юозапас Кальніус використовує техніку зйомки без камери, щоб відобразити на згорнутому сріблясто-желатиновому папері тіні побутових об'єктів. У серії «Деконструкції» Даріус Вайчекаускас, у назві кожного твору, дає посилання на автора оригінальної роботи (фотографія, книга, фотоальбом), яка була використана для візуального колажу. А в серії «Burning Slides» Аурелії Макніте, зображення з чужих архівів трансформуются під впливом полум'я. Природа, міські пейзажі, пам’ять перетворюються в абстрактність.

Куратор: Даріус Вайчекаускас

Виставка триватиме з 25 вересня до 25 жовтня
Графік роботи Малої Галереї:
вівторок – неділя, 12:00-20:00, понеділок – вихідний
Вхід вільний

У зв’язку з продовженням адаптивного карантину в Україні, просимо вас дотримуватися правил та рекомендацій для вашої безпеки! Будь ласка, подбайте про наявність маски (або респіратора) під час відвідування виставки та користуйтеся ними весь час перебування на території Мистецького арсеналу й Малої Галереї Мистецького арсеналу. 

Проекти