Виставка робіт учасників програми резиденцій SWAP: UK/UkraineЛабораторії

Виставка робіт учасників програми резиденцій SWAP: UK/Ukraine

Виставка результатів роботи молодих художників під час мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine в Україні та Великобританії у 2016 році.  Десять художників взяли участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великобританії у 2016-му і покажуть результати своїх візуальних досліджень у Малій Галереї Мистецького Арсеналу в Києві з 17 березня по 9 квітня 2017 року. 

Шість художників із Великобританії (ХаррієтФлеріот, Джин Хі Парк, ДжейміФітцпатрік, Сара Ліппет, ВоунПілікян і Сара Тайнан), а також четверо українських художників (Катерина Берлова, МітяЧуріков, Алевтина Кахідзе та Олександр Бурлака) представлять підсумки свого перебування у резиденціях у рамках програми SWAP: UK/UKRAINE. Лізавета Герман (що брала участь у резиденції Британської Ради для кураторів під час Ліверпульської бієнале) разом із Марією Ланько  є кураторами цієї виставки.

«Алевтина Кахідзе, одна з учасниць SWAP: UK/UKRAINE вважає, що мистецька резиденція розширює історію місця. Фінальна виставка програми 2016 року, щоправда, фокусується на зворотньому процесі — на тому, як місце розширює мистецькі практики, або ж і самих художників та художниць. На тому, як особливості локального мовлення, архітектури, манер, дивацтв та звичок вплітаються в рефлексії щодо політики пам’яті, міського (пере)планування, духовних цінностей та щоденних практик, культури тіла та гендеру. Або ж на тому, як ВоунПілікян, що мешкає в Лондоні й не вважає себе художником, після місяця життя в Ужгороді стає навіть більшим — закарпатським художником», — коментують кураторки виставки Лізавета Герман та Марія Ланько

«Побудова зв’язків та встановлення взаємної довіри – одні з найважливіших завдань мистецьких проектів Британської Ради, тому ми дійсно щасливі втілити таку амбітну програму мистецьких резиденцій у різних регіонах України та у Ліверпулі у Великобританії. Дуже важливо, що у час активних соціально-політичних змін художники мають змогу досліджувати, рефлексувати та демонструвати художніми засобами здатність до встановлення дружнього діалогу та порозуміння між людьми в Україні та Великобританії», – ділиться Ілля Заболотний, менеджер мистецьких проектів Британської Ради в Україні.

SWAP: UK/UKRAINE — щорічна програма резиденцій Британської Ради в Україні та Ліверпулі. Програма реалізується у співпраці з Ліверпульською бієнале, наймасштабнішим фестивалем сучасного мистецтва у Сполученому Королевстві, та найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні. Із моменту запуску першого циклу програми у 2016 році ми підтримали 11 резиденцій (10 для художників та 1 для куратора) в Ліверпулі, Києві, Музичах, Харкові, Ужгороді та на півострові Бірючий в Азовському морі. SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток в міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.  Більше про програму http://www.britishcouncil.org.ua/programmes/arts/visual-arts/swap

Партнер фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE — Мала галерея Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал».   

Куратори – Лізавета Герман, Марія Ланько, Ілля Заболотний.

Біографії художників 

Катерина Берлова народилася у Дніпрі в 1986 році. Вона закінчила Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну. Катерина працює в різних медіа: живопису, скульптури, інсталяції, відео і т.д., й досліджує питання ментальних, фізичних та соціальних кордонів. Її роботи були виставлені в Ongoing Art Center (Токіо), Малій галереї Мистецького Арсеналу (Київ) і Муніципальному музеї міста Штурово (Словаччина). У березні–квітні 2016 року брала участь у програмі мистецьких резиденцій SWAP:UK/Ukraine у Ліверпулі, співорганізованій з Ліверпульскою бієнале. 

Олександр Бурлака народився у Києві в 1982 році. Закінчив факультет архітектури в Київському національному університеті будівництва та архітектури. Є співзасновником кураторської групи «Худрада». Його практика фокусується на архітектурі та її трансформаціях в пострадянських країнах. Як дослідник архітектури він є автором текстів для таких видань як «Архітектурний путівник Києвом» (DOM publishing, Берлін), Радянський модернізм 1955—1991: Невідома історія (ArchitectureCenterVienna), «Книга Києва» (в рамках Київської бієнале «Школа Києва»). У березні–квітні 2016 року брав участь у програмі мистецьких резиденцій SWAP:UK/Ukraine в Ліверпулі, співорганізованій з Ліверпульскою бієнале. 

МітяЧуріков народився у Києві в 1985 році. Він навчався в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ) і закінчив Берлінський університет мистецтв. Мітя працює зі скульптурою, фотографією та відео-інсталяцією, і досліджує міські пейзажі і матеріали, які нас оточують. Впродовж останніх років він брав участь у численних виставках в таких місцях, як KunsthalleWien і музей Георга Кольбе, а також у Київській бієнале «Школа Києва». У березні-квітні 2016 року брав участь у програмі мистецьких резиденцій SWAP:UK/Ukraine у Ліверпулі, співорганізованій з Ліверпульскою бієнале. 

Алевтина Кахідзе народилася в Ждановці Донецької області в 1973 році. Вона закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури (Київ) і Академію Яна Ван Ейка (Маастріхт, Нідерланди). Алевтина працює з інсталяцією, відео, перформансом, текстами та промисловим дизайном. Її практика фокусується на власних дискомфортах, аби пережити їх за допомогою мистецтва з легкістю та гумором. Алевтина отримала Премію Казимира Малевича в 2008 році. Вона брала участь у численних виставках в різних країнах світу, а також є співзасновницею програми мистецьких резиденцій в Музичах. У березні–квітні 2016 року приймала участь у програмі мистецьких резиденцій SWAP:UK/Ukraine у Ліверпулі, співорганізованій з Ліверпульскою бієнале. 

Харрієт Флеріот народилася у Бристолі (Великобританія) в 1983 році. Закінчила магістерську програму з перформансув Королівському коледжі мистецтв у Лондоні. У своїх проектах Харрієт використовує фізичні рухи, відеотрансляції, вокальні маніпуляції, синтезовані звуки й музику, інсталяції та скульптуру. Перебувала в резиденції NonStopMediaFestival у Харківській муніципальній галереї у рамках програми SWAP:UK/Ukraine у серпні 2016 року. 

Джин Хі Парк народилася у Південній Кореї у 1990 році, зараз живе і працює у Лондоні. Вона закінчила магістратуру за спеціальністю скульптура у Королівському коледжі мистецтв у Лондоні, і вже взяла участь у багатьох виставках у різних країнах світу. Її практика має витоки з особистого досвіду та досліджень часу, матерії та простору, і набуває форму інсталяцій, об’єктів та перформансів. Перебувала в резиденції в «ЄрміловЦентрі» (Харків) в рамках програми SWAP у серпні 2016 року. 

ДжейміФітцпатрік народився у Саутпорті (Великобританія) у 1985 році. Він отримав ступінь магістра скульптури, брав участь у багатьох виставках у Великобританії (зокрема у NewContemporaries у 2016 році), а також у різних резиденціях у Європі (Франція, Шотландія, Італія). Перебував у резиденції на BiruchiyContemporary Art Project (півострів Бірючий, Запорізька обл.) в рамках SWAP:UK/Ukraineу вересні 2016 року. 

Сара Ліппет народилася в Лондоні у 1984 році. Вона вивчала візуальну комунікацію та ілюстрацію. Заснована на малюванні, практика Сари зосереджена на розробці наративів про життя громад та окремих людей через особисте дослідження художниці. Вона опублікувала декілька книжок і працювала ілюстратором у редакціях TheGuardian, The NewYork Timesі TimeOut. Перебувала в резиденції The MuzychiExpandedHistory Project (село Музичі) у рамках програми SWAP:UK/Ukraine у вересні 2016 року. 

ВоганПілікян народився у Лондоні у 1974 році. Після вивчення класичної філософії та санскриту в Оксфорді та Кембриджі він переїхав до Гарварду вивчати фотографію, образотворче мистецтво, анімацію та виробництво фільмів. Його практика поєднує перформанс. живопис, скульптуру та роботу зі звуком. Воган створив низку відзначених нагородами фільмів та перформансів. Перебував у резиденції «Вибачте, номерів немає» (Ужгород) в рамках програми SWAP:UK/Ukraine у жовтні 2016 року. 

Сара Тайнан народилася у Дубліні (Ірландія) у 1986 році. Має диплом магістра живопису Королівського коледжу мистецтв у Лондоні. Сара співпрацювала із ДжереміДеллером над масштабним муралом у британському павільйоні на Венеційській бієнале у 2013 році (за підтримки Британської Ради). Її творча практика включає живопис, малюнок, фотографію та ілюстрацію. Перебувала в резиденції у творчих майстернях на Сошенка, 33 (Київ) у рамках програми SWAP:UK/Ukraine у вересні 2016 року. 

Проекти