Світова література від Бодлера до Боба ДіланаЛабораторії

Світова література від Бодлера до Боба Ділана

Лекційний проект для вчителів зарубіжної літератури «Ми в контексті» логічно продовжує тенденцію, розпочату курсом  про українських класиків від Сковороди до Стуса «Осмислені і переосмислені». Ми запропонували фаховим літературознавцям не обмежуватися університетською аудиторією – а поділитися знанням з вчителями (і серед охочих виявилися не лише зарубіжники, але й україністи та вчителі історії!).

Це виклад у популярній формі аспектів, за висвітленням яких не завжди встигають підручники. Лекції зі світової літератури охоплюють канон від «проклятих поетів» до нобелівських лауреатів кількох останніх років. Крім того, проведено паралелі стосовно творчості зарубіжних та українських авторів (як-от Бодлер та Рильський; Микола Куліш і Брехт). Окремим пунктом стала лекція про традицію українського перекладу – і також розповідь про те, які фактори впливають на потрапляння того чи іншого твору до «золотого списку» найкращих книжок, а також до шкільної програми.
Кожна із десяти лекцій є авторською розробкою; вона щоразу унікальна, адже лектор співпрацює з аудиторією, реагує на неї і, відповідно, не обмежується підготовленим текстом, а продовжує свій монолог відповідно до реакції слухачів, рівня їхньої підготовки, запитань та відповідей протягом викладу матеріалу.


Відеозаписи лекцій розміщені у відкритому доступі – а отже, доступні фаховій аудиторії та усім охочим дізнатися нове незалежно від географії та часу доби.

Наші лектори:

Іванюк Сергій Семенович

к. ф. н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА

Кісельова Людмила Олександрівна

к. ф. н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА

Огаркова Тетяна Анатоліївна

PhD, старший викладач кафедри літературознавства НаУКМА

Семків Ростислав Андрійович

к. ф. н., доцент кафедри літературознавства НаУКМА

Сінченко Олексій Дмитрович

к. ф. н., доцент кафедри української літератури і компаративістики Київського університету імені Б. Грінченка

Стороха Богдан Валентинович

к. ф. н., доцент кафедри романо-германської філології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

Проекти