Практики розпізнаванняЛабораторії

Практики розпізнавання

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» анонсує свій новий проєкт «Практики розпізнавання» — це освітньо-виставкова програма, через яку разом із молодими художниками і художницями ми досліджуємо та осмислюємо виставкові проєкти 1990-х років та їх контекст.

Працюючи над нашими попередніми проєктами з початку повномасштабного вторгнення, «Україна в огні» та «Одне з одним. Просторові діалоги», ми багато співпрацювали та підтримували зв’язок з молодими українськими художницями та художниками, більшість з яких висловлювали бажання знати більше про український мистецький контекст 1990-х років. Зі свого боку ми відчули бажання створити для них безпечний майданчик для дослідження, осмислення та комунікації.

«Практики розпізнавання» будуть складатися з чотирьох змістових циклів, кожен із яких буде присвячений осмисленню виставки 1990-х років, що стала певним зламом для місцевого контексту, спільноти чи інституції. У рамках цього проєкту ми вирішили сфокусуватися саме на історії виставок, оскільки вони дають глибше розуміння історичного середовища та подій, що відбувалися у той час не тільки в художній спільноті, а й у суспільстві загалом, і є свідченням інтелектуальної думки того часу.

У межах кожного циклу ми запрошуємо до участі художників і художниць, з якими занурюємося в архівні матеріали; слухаємо лекції та говоримо про контекст тих часів разом з куратором Олександром Соловйовим та гостьовими лекторами і лекторками.

У такий спосіб ми хочемо підсилити тяглість історії українського мистецтва і поєднати перспективи різних поколінь художників і художниць, створити простір для діалогу, а також унаочнити той факт, що мистецтво ніколи не існувало саме по собі — у вакуумі, а безпосередньо реагувало на актуальні історичні обставини, виростаючи з попередніх ідей, джерел і контекстів.

Результатом програми стане низка виставок в Малій Галереї, кожна з яких буде підсумком запрошених художників і художниць про досліджену виставку 1990-х років. Майбутні виставки в просторі Малої Галереї будуть поєднувати як роботи сучасників і сучасниць, так і архівні матеріали.

Проекти