«Близько». Проєкт Тараса Бичка в Малій Галереї Мистецького арсеналуЛабораторії

«Близько». Проєкт Тараса Бичка в Малій Галереї Мистецького арсеналу

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представила виставковий проєкт «Близько» фотографа Тараса Бичка. Проєкт оприявнював переживання станів, з якими зіштовхується людина після того, як дізнається про онкологічний діагноз та під час перебігу лікування.

Проєкт розпочався 8 лютого і мав тривати до 6 березня. 

Від народження людина має два «паспорти», як пише Сьюзен Зонтаґ, — у царство здорових та царство хворих (есей «Хвороба як метафора»). Усі ми, звісно, прагнемо першого, але рано чи пізно потрапляємо у другий. Після переживання досвіду світової пандемії, страху чогось настільки невловимого для ока, але в той же час смертельного, ми стали боятися ще більше. Ми ізолюємось, не довіряємо, а наша свідомість часто генерує міфи, щоб хоч якось захиститись. З іншого боку, хвороба наближає до себе, дає можливість глибше себе пізнати та прийняти, перезібрати життя наново.

У проєкті «Близько» Тарас Бичко переживає страх перед хворобою через образи, що резонують з його відчуттями: вразливістю, страхом та самотністю. Фотограф відходить від документалістики. У цій серії він віддає перевагу чуттєвому, вихоплюючи з буденності речі, які в стані тривоги перетворюються на химер окремого світу. Він блукає світом хвороб, у якому досі лишилось багато табуйованого. У своїх роботах Тарас Бичко оприявнює для нас болючу плинність життя, яку найбільш непідробно відчуваєш саме під час хвороби.

Тарас Бичко — фотограф зі Львова, працює у жанрі документальної та вуличної фотографії. Учасник міжнародного стріт колективу «Little Box Collective» та співзасновник групи «Українська вулична фотографія», діяльність якої спрямована на розвиток і популяризацію вуличної та документальної фотографії в Україні. Амбасадор в Україні бренду Fujifilm. Тарас також є переможцем та фіналістом міжнародних конкурсів «Фотограф Року України 2016», Leica street photo, Miami Street Photo Festival, Documentary Family Awards. Публікувався в LFI, Burn Magazine, National Geographic, Lens Culture, Bird in Flight, Reporters, The Village Україна та інших.

Проекти