Архітектура. Громада. ЧасЛабораторії

Архітектура. Громада. Час

Місто — це арена громадських відносин, які відображають соціальну структуру суспільства. Містяни— це енергія міста, його незамінна складова, яка формує пульс міста, стиль поведінки в ньому. Міська спільнота є важливою дійовою особою з особливим правом голосу у розвитку міста. Але через складне історичне минуле в нашій країні ця одиниця втратила свої повноваження, а можливо й припинила своє існування. Несформоване громадянське суспільство, неготовність висловлювати колективну думку – одна з причин того, що історичне середовище і неповторний образ наших міст зникають на догоду вторинній сучасній архітектурі.
Відсутність архітектурної влади породжує неконтрольовану і строкату різноманітність малих архітектурних форм: облаштовані балкони, утеплені фасади, кіоски тощо. Ці малі архітектурні форми стали символами не лише міської культури, а й, можливо, візитівками сучасного етапу в історії української архітектури.

Виставка «Архітектура. Громада. Час» у Малій Галереї Мистецького арсеналу має на меті показати хаотичний стан будівництва в українських містах.

Проект «Архітектура. Громада. Час» – платформа соціальної активності, що створює простір для діалогу, досліджує феномен будівництва в міському просторі, соціальні зв’язки, історичну та культурну спадщину.

Команда 5.6 magazine підготувала критичний номер журналу «Архітектура.Громада.Час», присвячений стосункам між громадою, забудовниками та архітекторами. 11 номер часопису буде презентовано під час колективної виставки п’ятнадцяти авторів номеру в Малій галереї Мистецького арсеналу. Серед авторів є, як професійні фотографи, так і архітектори, журналісти та дизайнери, які досліджують актуальні проблеми та трансформації міського середовища.

Говорити про сучасне місто надважливо, оскільки в недалекому майбутньому люди житимуть здебільшого в великих містах, але «як», тим більше враховуючи попередні міські нашарування, ще мало хто може уявити. На виставці буде працювати «Дискусійна платформа», де буде розпочато дискурс про те, чи візуальний образ залишає відбиток в архітектурі, чи все ж архітектура формує візуальний образ сучасної України. Детальну програму подій та лекцій буде анонсовано найближчим часом.

Куратор проекту – Олексій Биков

Відкриття виставки – 7 лютого о 18:30

Виставка триватиме у Малій Галереї з 7 до 27 лютого.

Графік роботи Малої Галереї: вівторок-неділя з 12:00 до 20:00. Вхід вільний.

Проекти