«0/1» KNO: Kyiv Non Objective
Виставка-презентація «0/1» міжнародного мистецького об’єднання «KNO|Kyiv Non Objective» з 22 вересня у Малій галереї Мистецького арсеналу.
На виставці представлені роботи художників із України, країн Західної Європи, Великобританії, США та Австралії, творча діяльність яких пов’язана із напрямом безпредметного мистецтва, що виникло на початку ХХ століття і проблематизується сьогодні на рівні мистецьких інституцій.
«KNO|Kyiv Non Objective» - мистецьке об’єднання, яке засновано українськими художниками: Тіберієм Сільваші, Бадрі Губіанурі, Оленою Домбровською та Сергієм Поповим у 2017 році. Програма діяльності об’єднання буде розроблятися у співпраці із міжнародними художниками та кураторами, які долучилися до об’єднання: Біллі Грунер ( Billy Gruner ) Австралія, Сьюзан Шутан ( Suzan Shutan ) США, Річард Ван дер Аа ( Richard Van der Aa ) Франція та Тільман Хопфл ( Tilman Hoepfl ) Німеччина.
Цілі та діяльність об’єднання будуть зосереджені на продовженні традиції безпредметного мистецтва в Україні; розробці міжнародної мультидисциплінарної платформи для репрезентації різноманітних художніх практик та концепцій в області сучасного безпредметного мистецтва, в категоріях візуального мистецтва, мистецтвознання, мультимедіа, музики, філософії та інші; сприянні розвитку сучасних тенденції в безпредметному мистецтві та створенні експериментального простору; у налагодженні діалогу між художниками, критиками, мистецтвознавцями та представниками інших творчих галузей.
Поява нового мистецького об’єднання не є випадковим для локального та міжнародного мистецького середовища. В локальному контексті об’єднання є продовженням теоретичної та лабораторної роботи митців, яка послідовно відбувалася у попередніх художніх угрупованнях. На початку 90-х років в Києві була заснована група «Живописний заповідник» (1992-1995р.р.), до складу якої входили Тіберій Сільваші, Олександр Бабак, Марко Гейко, Олександр Животков, Микола Кривенко та Анатолій Криволап. Основними питаннями, з якими працювали митці, - це пошук базових основ живопису, живопис як медіум, значення картини для самого феномену живопису та інші. У 2012-2015 роках діяла художня група «Альянс 22» (Бадрі Губіанурі, Тіберій Сільваші, Сергій Момот, Костянтин Рудешко та Сергій Попов). Учасники альянсу продовжили роботу «Живописного заповіднику» та працювали із питаннями переходу від картини до об’єкту, аналізували художню практику у до-мовному просторі мистецтва. В лабораторному просторі альянсу було реалізовано понад тридцяти експериментальних проектів пов’язаних з безпредметним мистецтвом в колаборації з художниками, кураторами, філософами, музикантами, модельєрами та іншими фахівцями.
В міжнародному просторі «KNO|Kyiv Non Objective», як мистецьке об’єднання, є розширенням глобальної комунікативної мережі художніх інституцій, працюючих над встановленням діалогу між художниками та пошуку нових мовних форм та практик в напрямку безпредметного мистецтва, зокрема таких як: CCNOA (Center for Contemporary Non-Objective Art, www.ccnoa.org), Брюссель, Бельгія; SNO (Sydney Non Objective, http://www.sno.org.au/ ), Сідней, Австралія; ParisConcret (www.parisconcret.org), Париж, Франція; IS-Project (https://www.is-projects.org), Лейден, Нідерланди; e9a project, (https://www.facebook.com/a9aww/ ), Фрайбург, Німеччина; PS project space (www.psprojectspace.nl ), Амстердам, Нідерланди; RNPG (Reductive Non-Private Gallery, https://www.facebook.com/Reductivenon/ ), Сідней, Австралія та інші.
Куратор – Сергій Попов.
Учасники та учасниці виставки: Billy Gruner (AU), Sarah Keighery (AU), Suzan Shutan (US), Olivier Mosset (CH), Kyle Jenkins (AU), Peter Holm (DK), Richard Van der Aa (FR), Guido Winkler (NL), Tilman Hoepfl (DE), Don Voisine (US), Deb Covell (UK), Roland Orépük (FR), Werner Windisch (DE), Kevin Finklea (US), Wahida Azhari (DE), Hartmut Boehm (DE), Turi Simeti (IT), Iemke van Dijk (NL), Тіберій Сільваші (Tiberiy Szilvashi) (UA), Бадрі Губіанурі (Badri Gubianuri) (UA), Олена Домбровська (Elena Dombrovska) (UA), Марта Ващук (Marta Vashchuk) (UA), Юрій Пікуль (Yuri Pikul) (UA), Сергій Попов (Serhiy Popov) (UA).
Виставка відбувається за підтримки Мистецького Арсеналу, Видавництво «Родовід», Міністерства культури України, ГО «Інститут Малевича» та DIEHL gallery [Berlin].