Микола КовальчукПро Нас

Микола Ковальчук

Понад десять років працює у видавничій галузі, співпрацює з видавництвами, студіями дизайну та незалежними проектами — знається на верстці, редагуванні та перекладі. Досліджує історію, естетику, семіотику та технологію письма, шрифтів і текстової композиції.

«Якщо не зосереджуватися тільки на своїх професійних занудствах, то зрозуміло, що разом із фахівцями бачиш книжки краще. Серед конкурсантів були цікаві книжки з цікавими ідеями, але частина з них не змогла потрапити у списки фіналістів через неякісне поліграфічне виконання, економію на папері чи елементарних технічних речах. Відтак ми ставили на якість в усіх аспектах, тож, будемо сподіватися, що ті, хто не увійшли в короткі списки, зроблять із цього висновки.

Я також відзначив, що попри те, що в Києві вже є дуже потужна школа летерингу, причому у різних стилях, видавці з цим жодним чином не взаємодіють. Такого виразного засобу як професійний летеринг представлено не було».

На першому етапі конкурсу мене також вразило те, що видавці надсилають як найкращі свої роботи. Подекуди це викликає подив.

Участь у конкурсі дуже сподобалась. Якщо спершу це було дуже важко – передивитись і перетравити таку кількість книжок, для мене було дуже великим і несподіваним завданням. Але коли справа дійшла до фінального етапу – це перетворилося на дуже приємну роботу, хоч і непросту у виборі».