Альона СоломадінаПро Нас

Альона Соломадіна

«Я оцінювала книжки з точки зору того, який вони матимуть вигляд на стенді у Франкфурті.

Цьогоріч подані мистецькі книжки більш цікаві – і за продакшном, і за контентом.

Мій фаворит – Out of the Blue Кірілла Головченка, вона дуже свіжа, і, що найважливіше, цілісна. Мені сподобалось, як це все працює у поєднанні, і ритм фото, і шрифт, і все інше.

Також мені дуже сподобався путівник «Україна для вас. Найкращі маршрути очима інсайдерів» (L’Officiel) і Донбас … – прекрасний продакшн, цікаві рішення.

У прозі та поезії виділяю книгу Тімоті Снайдера. Вона дуже класична за дизайном, але цілісна за своїм концептом. Обкладинка подобається більше, ніж суперобкладинка.. Гарна верстка.

У дитячому сегменті ситуація та ж, що й торік: дуже схожі рішення, складається враження, що ось цей однотипний підхід до дитячої ілюстрації повсюдний, нема ніякого розвитку. Виділяю книгу про банани! Авторка має власний підхід і стиль, це щось зовсім інше. Я за те, щоб була різноманітність.

Сподобалася книга про тварин – Класний меседж, за змістом вона важлива для дітей. Вона дуже крафтова, в цьому теж є сенс.

Проблема більшості видань у тому, що в них бракує концептів, ідеї, розуміння, як контент впливає на візуальну частину книги. Книжки роблять дуже формально».