Тренінги для музейників
До лютневого освітнього фестивалю Мистецький арсенал підготував серію лекцій і тренінгів для музейників. Ці лекції і тренінги мають на меті побудувати платформу для міжмузейної мережі та співпраці, а також для обміну досвідом і напрацюваннями.
Розклад лекцій і тренінгів:
8 листопада – Софія Рябчук, «Діти в музеї».
Під час тренінгу говорили про потреби дитячих аудиторій, світові тренди та способи роботи з дітьми. Авторка і ведуча тренінгу – Софія Рябчук, експертка в сфері культурного розвитку дитини та музейної освіти для дітей, лекторка, перекладачка, мама трьох дітей. Як стипендіатка програм Фулбрайта і Gaude Polonia вивчала дитячі музейні програми у США та Польщі. Ініціаторка Дня неспішного мистецтва в Україні.
22 листопада з 15:00 до 17:00 – Олександр Величко та Микита Кравцов, «Віртуальна музейна колекція».
Автори тренінгу – Олександр Величко, CEO SIMO AR та Микита Кравцов, CEO Школи анімації Pause to Play School показали, як працють з фондовою колекцією Мистецького арсеналу та розказали, навіщо сучасному музею «віртуальна колекція». Говорили більше і про імерсивні інструменти в музейному просторі та квести з доповненою реальністю.
6 грудня 16:00 – Олексій Болдирєв, «Робота мозку». Ви знаєте, як наш мозок сприймає мистецтво? А як активує емоції, які ми отримуємо під час знайомства з мистецькими творами? У розмові з Олексієм Болдирєвим шукали відповіді на ці запитання, а також дізналися всі інші відповіді на питання про мозок, що цікавили учасників зустрічі.
Олексій Болдирєв — нейробіолог і науковий співробітник Інституту фізіології ім. О. Богомольця НАН України, науковий редактор порталу «Моя наука».
20 грудня 15:00 – Валерія Карпань та Марина Хрипун, «Інклюзивний музей». Продовжують серію тренінгів та лекцій для музейників кураторки і художниці, які об'єдналися в результаті спільних досліджень та роботи з інклюзивними проектами, партисипативним мистецтвом та культурною освітою. На лекції Валерія і Марина розказали про доступність культурних інституцій і проектів і про те, чи можливо створити інклюзивний і доступний музей.
17 січня – Оксана Шпортько «Як працювати з дитячою аудиторією та не перегоріти. Збереження внутрішнього ресурсу».