Open Call «АНТИТВІР-2024»
Книжковий Арсенал запрошує підлітків взяти участь у проєкті «Антитвір-2024» і отримати можливість стати одним із авторів/ок друкованої збірки творів!
Антитвір — проєкт для підлітків 8–11 класів, які пишуть, ілюструють та/ або малюють твори, керуючись нестандартними підходами. Проєкт традиційно проводиться в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
Тема Антитвору-2024 — «Обережно, крихке!».
«Твій досвід взаємодії з крихкими речами, істотами, світами та крихким_ою собою — важливий і цікавий. Він показує, що нас оминуло скамʼяніння душі, ми все ще живі, чутливі, попри жорсткі зовнішні обставини. Цей досвід вартий того, щоб зафіксувати його і обережно показати світові на відкритих долонях, як прекрасну квітку», — зазначають організатори.
Докладніше про тему проєкту читайте за посиланням.
Створюючи твір, пропонуємо поміркувати над:
- мʼякою силою вразливості та яку роль вона може зіграти у житті;
- крихкістю як живих істот, так і речей;
- власним досвідом переживання вразливості, крихкості та чутливості.
Щоб взяти участь у проєкті «Антитвір-2024», потрібно:
- навчатися у 8–11 класі;
- прикріпити антитвір до гугл-форми. Текст має бути українською або англійською мовою, до 15 тисяч знаків з пробілами у форматі pdf. Зображення має бути у форматі jpeg. Ви можете надсилати лише текст, ілюстрацію, або ілюстрований текст. До розгляду береться лише одна робота.
Дедлайн — 14 квітня, 23:59. Після технічного відбору робіт (перевірка на відповідність мови, обсягів тексту, формату зображення) твори будуть опубліковані на сайті Книжкового Арсеналу. 20 учасників проєкту буде відібрано до участі у створенні друкованої збірки творів, яка буде надрукована англійською та українською мовами.
Також проєкт передбачає освітню програму, яка відбудеться у квітні. Програма складається з серії онлайн воркшопів від фахівців/-чинь з креативного письма, письменників/-ць, ілюстраторів/-ок.
Проєкт організовується у співпраці з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу». Проєкт підтримується Фондом «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції.
Переглянути роботи минулих років можна тут:
«Найбільша цінність проєкту для мене – те, що він створює простір, де підлітки можуть вільно висловлювати свою думку і бути почутими, а ще знайти середовище однодумців з усієї країни», — Юлія Конопляна — менторка освітньої програми Антитвору 2023, кураторка підліткової редакції Teenside, співзасновниця літературного проєкту #безпробілів та ГО «Культурна ініціатива «Букмоль».