Виставка Михайла Палінчака «Висвітлення» у Малій Галереї Мистецького арсеналу
18 січня о 17:00 Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представить виставку фотографа Михайла Палінчака «Висвітлення».
Виставка триватиме до 25 лютого 2024 року.
«“Висвітлення”» — звичне слово, його вживають журналісти, називають так свою роботу, особливо після 24 лютого 2022 року. Міркують про те, як правильно «висвітлювати війну». Висвітлювати, тобто пояснювати у деталях, фокусувати увагу на тому, що відбувається тут-і-тепер в Україні. Робити видимим […] Висвітлювати — це також свідчити. А отже, фіксувати нестачу світла і зникомість подій.
Михайло Палінчак фотографує зі спалахом, а отже, сповіщає про присутність фотографа. Там, де вже відбулося найстрашніше: в зруйнованих авіабомбами будинках, катівнях, місцях розстрілу, масових поховань. В Херсоні, Ізюмі, Бучі, Ягідному та на Чорнобильській АЕС. І там, де життя, трансформоване від знання про найстрашніше, видається звичайним: на волонтерських складах, в переселенських квартирах, у літніх пейзажах. Спалах оголює процес фотографування: руки, які тримають зброю, готують їжу, обмальовують трофейну техніку, окреслюються й виставляються на загальний огляд. Тут-і-тепер, в мить, яка затягується й обертається приреченістю. Фотографії не поглинають реальність, не знеболюють її», — Олена Гусейнова.
Фотороботи Михайла Палінчака про незворотні наслідки війни, безпрецедентні воєнні злочини та нездоланний біль — вони як погляд у найтемніші кутки реальності.
❗ Експозиція містить фотографії із високою сенситивністю.
У Малій Галереї виставка триватиме з 18 січня до 25 лютого 2024 року.
Графік роботи: середа-неділя, з 12:00 до 19:00.
18 січня виставка працюватиме з 17:00.
Вхід вільний.
❗ Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги виставка зачиняється. На цей час ви можете пройти в найближче укриття. Виставка почне працювати після закінчення повітряної тривоги.
Фінансування цього проєкту надає Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США, партнером з реалізації є Міжнародний центр «Меридіан».
Михайло Палінчак (1985, Ужгород) — український документальний та вуличний фотограф, який наразі живе та працює в Києві. Закінчив факультет Міжнародної економіки Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Фотографувати почав у 2008 році. З 2012 член Української фотографічної альтернативи (УФА). 3 2014 по 2019 роки офіційний фотограф Президента України. Засновник платформи Untitled присвяченій українській фотографії. Співзасновник спільноти «Українська вулична фотографія» – платформи для популяризації, дискусії та обміну досвідом у сфері вуличної фотографії в Україні. Автор фотокниги «Анамнез» (2020) та арт-видання «Обличчя Майдану» (2020). Його фотографії зберігаються в приватних та музейних колекціях.