Відкрита розмова з Олексієм Шмураком про процесуальність у лабораторних мистецьких проєктахПро Нас

Відкрита розмова з Олексієм Шмураком про процесуальність у лабораторних мистецьких проєктах

Продовжується робота нашої оновленої Literary lab у форматі «резиденції вихідного дня». Лабораторія сфокусована на письмі/письменстві у міждисциплінарних художніх практиках. Резиденти/ки навчаються писати тексти та інтегрувати цей процес у власні мистецькі штудії; все це — в межах взаємодії з іншими медіа та авторами/ками.

Наразі як ментор їх супроводжує композитор, лектор, саунд-артист Олексій Шмурак. Олексій — наш довгостроковий резидент, постійний учасник виставкових та освітніх проєктів Мистецького арсеналу. У цій лабораторії він ділиться досвідом власного письма, роботи з класичними текстами і текстами сучасних українських поетів, створення пісень та вокальних циклів тощо.

Під час воркшопу резиденти/ки Літературної лабораторії розробили декілька інтервенцій до найближчої виставки в Мистецькому арсеналі. Крім того, Олексій надав митцям зворотній зв’язок щодо інших робіт, які будуть втілені в межах їхньої роботи в резиденції.

Цієї суботи, 28 жовтня о 16:00, ми проведемо відкриту розмову з Олексієм про процесуальність у лабораторних мистецьких проєктах, те, як довгострокові резиденції впливають на мистецьку практику конкретного художника та письменника, і на мистецьке поле загалом.

Запрошуємо до Малої Галереї Мистецького арсеналу — долучатися до розмови, знайомитися з нашими менторами/ками, кураторами/ками та резидентами/ками!


Проєкт втілюється у співпраці з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» та фінансується урядами Великої Британії, Канади, США, Фінляндії, Швеції та Швейцарії за підтримки фонду «Партнерство за сильну Україну».

Діяльність Літературної лабораторії відбувається також за фінансової підтримки Державного міністерства культури та ЗМІ Німеччини в межах проєкту «Взаємообмін між німецькими та українськими літературними і книжковими секторами». Проєкт має на меті підтримати роботу українських авторів та авторок, видавчинь та видавців, а також осіб, які працюють у медійній галузі за допомогою низки індивідуальних проєктів, сприяючи поширенню знань та розумінню української культури та історії в Німеччині. Проєкт реалізується Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels) у тісній співпраці з Франкфуртським книжковим ярмарком та Українським інститутом книги, а також із українською культурною інституцією «Мистецький арсенал», професійним онлайн-медіа про книжки та культуру «Читомо» й Goethe-Institut Україна.