Мистецький Арсенал та PinchukArtCentre проведуть спільний цикл лекцій та дискусій
Мистецький Арсенал та Дослідницька платформа PinchukArtCentre розпочинають спільну серію лекцій та дискусій в межах публічної програми до групової виставки українських митців «Згадати той день коли», що проходить у PinchukArtCentre до 15 серпня 2021 року. Події будуть присвячені сучасному українському мистецтву, темі публічних художніх колекцій, інституційних архівів та музеєфікації. Прем’єри лекцій та дискусій відбуватимуться онлайн на Facebook-сторінці та YouTube-каналі артцентру.
Виставка «Згадати той день коли» розкриває тему нещодавнього минулого — подій, які стали значущими для українського суспільства. Перегляд навіть такої близької історії необхідний для того, щоб зрозуміти вектор подальшого шляху. А тому ідея публічної програми до виставки побудована навколо того, як музеї зберігають та транслюють історію.
Розклад подій
-
18 травня, 19:00
Лекція «Академія о сьомій: Мистецтво Києва кінця 1980-х початку 1990-х років» від PinchukArtCentre
Лекторка: Катерина Яковленко, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre. -
25 травня, 19:00
Лекція «Музеїфікація: сучасне мистецтво, як виклик усталеним музейним практикам», лекція від Мистецького Арсеналу
Лекторка: Ольга Мельник, керівниця Відділу музейної справи, кураторка колекції та міжмузейних виставкових проєктів Мистецького арсеналу. -
27 травня, 19:00
Дискусія «Формування інституційних архівів: як відділити факт від міфу?»
Учасники: Олександр Соловйов, куратор проєктів сучасного мистецтва Мистецького Арсеналу, Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre, та Семен Кантор, директор Музею сучасного мистецтва Одеси.
Модераторка: Леся Кульчинська, кандидатка наук з мистецтвознавства, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre.
-
1 червня, 19:00
Лекція «Академія о сьомій: Від колекції до музею. Український досвід» від PinchukArtCentre
Лекторка: Галина Глеба, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre. -
8 червня, 19:00
Лекція «Мистецтво часів незалежності: розрив поколінь» від Мистецького Арсеналу
Лектор: Олександр Соловйов, куратор проєктів сучасного мистецтва Мистецького Арсеналу. -
10 червня, 19:00
Дискусія «Публічні колекції: чим керуватися?»
Учасники: Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Мистецького Арсеналу, Олександр Ройтбурд, директор Одеського художнього музею, Оксана Баршинова, заступниця генеральної директорки з виставково-експозиційної роботи в Національному художньому музеї України та Олена Михайловська, заступниця директорки з наукової роботи Хмельницького обласного художнього музею.
Модераторка: Галина Глеба, учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre.
Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Головною будівлею інституції є Старий Арсенал – пам’ятка історії та архітектури національного значення загальною площею понад 60 тисяч метрів. Загалом Національний комплекс займає площу понад 10 гектарів, окрім Старого Арсеналу, включає в себе частину історичних оборонних валів.
PinchukArtCentre був заснований у вересні 2006 року. Арт-центр є одним з найбільших і найдинамічніших приватних центрів сучасного мистецтва в Центральній і Східній Європі. PinchukArtCentre став міжнародним хабом сучасного мистецтва, що розвиває українську артсцену та генерує критичний публічний дискурс для суспільства в цілому. У 2016 році PinchukArtCentre заснував Дослідницьку платформу – новаторський проєкт, метою якого є створення живого архіву українського мистецтва від початку 80-х років до сьогодні.