Тест: Який ви музеєзнавець?
Виставка «Дивовижні історії Криму» розповідає про Крим, як унікальний мультикультурний простір, що упродовж тисячоліть був межею між Євразійським Степом і Середземномор’ям. За допомогою музейних експонатів та артефактів демонструє неймовірно різноманітні обличчя культури Криму. І виставка була б неможливою без участі українських музейних інституцій. Понад 1000 унікальних експонатів з колекцій українських музеїв, архівів, бібліотек та приватних колекцій розповідають дивовижні історії, що залишили по собі різні епохи.
Головним викликом в роботі над проектом було створити експозицію про Крим без залучення кримських матеріалів. Адже на анексованій території опинилися найвідоміші колекції, до яких належать знакові історичні раритети й визначні мистецькі твори.
На прохання Мистецького арсеналу, музеї материкової України — від Харкова до Львова — моніторили свої фондові збірки щодо наявності предметів кримського походження або дотичних до кримської тематики матеріалів.
Ольга Мельник, керівниця відділу музейної справи Мистецького арсеналу:
«Виявилось, що для кожного з причетних до цього проекту Крим – це дуже особисте. Під час зустрічей із науковцями, художниками, музейниками вирували емоції – спогади про археологічні експедиції, пленери, мандри. Тому наших партнерів не потрібно було переконувати в актуальності кримської тематики. Результати виявились надзвичайно цікавими – часом історії навколо предметів були не менш захопливими, ніж самі речі. Загалом разом із музейниками ми переглянули понад дві тисячі предметів – від археологічних знахідок кам’яного віку до творів сучасного мистецтва. Частину з них представлено в експозиції виставки «Дивовижні історії Криму». Зрештою, це був надзвичайно цікавий досвід, що створив цілісну картину взаємодії кримських і материкових колекцій, які доповнюють одна одну».
Пропонуємо пройти наш тест і здогадатись, які музеї надали експонати зі своїх колекцій для виставки «Дивовижні історії Криму».