Відкриття виставки «Революціонуймо»Виставки

Відкриття виставки «Революціонуймо»

Відкриття виставки «Революціонуймо»

21 листопада о 19:00 у Мистецькому арсеналі відкриється виставка сучасного мистецтва «Революціонуймо». Це міжнародний проект-дослідження, що об’єднує мистецькі й музейні інституції з України і Нідерландів. 

Понад 30 сучасних митців та мистецьких груп із 15 країн мовою інсталяції, живопису, мультимедій, відео та фото документацій, перформансу говоритимуть про події революцій та аналізуватимуть їх як суспільне явище. Проект досліджує можливості мистецтва в часи криз. Особистий, критичний і ретроспективний погляд фокусується на особливій історичній події – Революції Гідності в Україні. Виставка стане майданчиком для відкритого обговорення про те, якою є роль мистецтва та митців у часи революції та можливість/спроможність говорити про недавні історичні події мовою мистецтва. Протягом виставки запланована спеціальна програма для відвідувачів. Відбудуться перформанси, аудіотури місцями Революції Гідності, спеціальні проекти та дискусії. 

У виставці беруть участь: Франсіс Аліс (Бельгія), Лара Баладі (Єгипет), Джеймс Бекет ( ПАР), Максим Білоусов (Україна), Марінус Бузем (Нідерланди), Аделіта Хусні-Бей (Італія),  Іріна Ботеа (Румунія), Назар Білик (Україна), Латіфа Ікахш (Марокко), Харун Фарокі (Чехія), Джек Ґольдштейн (Канада), Хамза Халубі (Марокко), Юрій Грицина (Україна), Іман Ісса (Єгипет), Ілля Ісупов (Україна), Алевтина Кахідзе (Україна), Леся Хоменко (Україна), Саша Курмаз (Україна), Дарія Кузьмич (Україна), Крістіна Лукас (Іспанія), Басім Магді (Єгипет), Олекса Манн (Україна), Лев Мановіч (Росія),  Олаф Ніколай (Німеччина), Марія Плотнікова (Україна), Летіція Рамос (Бразилія), Влада Ралко (Україна), Фернандо Санчез Кастільйо (Іспанія), Вольфганг Тілманс (Німеччина), Мона Ватаману (Румунія) і Флорін Тюдор (Румунія), Вова Воротньов (Україна), Павєл Вольберґ (Росія). За участі Planning for Protest, «Мистецький барбакан», «Страйк Плакат», Пьотр Армяновскі, Aftermath VR: Euromaidan. На виставці також будуть представлені артефакти з фондів Національного музею Революції Гідності. 

Відкриття виставки 21 листопада о 19:00.
22 листопада виставка працюватиме з 11:00 до 20:00.
21 – 22 листопада вхід на виставку вільний.

21 листопада, у день відкриття виставки «Революціонуймо», о 20:30 відбудеться перформанс німецького концептуаліста Олафа Ніколая «Є В ЛІСІ ПТАХ…» за участі Дмитра Пашинського (кларнет).

Кураторки проекту: Катерина Філюк (Україна), Натанія ван Дайк (Нідерланди).

Архітектурне рішення studioBASAR (Румунія)

Організатори проекту: Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, фундація «A Tale of a Tub» (Нідерланди). 

Проект реалізується за підтримки Українського культурного фонду

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс (НКММК) «Мистецький арсенал» є флагманською українською інституцією культури, яка покликана сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури. Синтез та розвиток сучасного мистецтва, нової музики, театру, літератури та музейної справи відбувається через виставкові проекти та діяльність напрямів-лабораторій. Таким чином, різні мистецтва розвиваються і збагачують одне одного, а художні й професійні спільноти знаходять точки перетину і взаємного підсилення. Також Мистецький арсенал виступає платформою взаємодії зі світовою культурною спільнотою через спільні культурні проекти.

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності — музейно-меморіальний комплекс, багатоцільовий культурно-освітній центр. Зберігає, вивчає та представляє колекцію історичних об’єктів, пов’язаних із рухом за свободу, перш за все з Євромайданом, попередніми Майданами та революціями останніх років за кордоном. Також музей поширює в Україні та світі досвід і пам’ять про національну й особисту свободу, гідність і права людини. Заохочує громадські ініціативи щодо становлення демократичних цінностей в Україні.

Фундація «A Tale of a Tub» – виставковий простір в Роттердамі, діяльність якого спрямована на допомогу в реалізації проектів сучасного мистецтва та дослідження їх значення в суспільстві. A Tale of a Tub є платформою для випробування ідей художників, кураторів та теоретиків мистецтва.

Український культурний фонд – державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України.