Лекція «Іван Котляревський та масонська ложа у Полтаві: умиротворення та екстатизм театральних класиків-романтиків» (перша пол. ХІХ ст.)
У суботу, 6 квітня, о 16:00 продовжуємо курс лекцій з історії українського театру, де разом з театрознавицею та докторкою мистецтвознавства Ганною Веселовською говоримо про феномен українського театру, його історію та сучасний контекст.
Першу половину ХІХ століття пов’язують із започаткуванням нової української драматургії. Театр стає територією культурного просвітництва і вишуканих розваг. Українська інтелектуальна еліта починає замислюватися над місією театру. Іван Котляревський та Григорій Квітка-Основ’яненко розмірковують над роллю театрального мистецтва у суспільстві. На лекції «Іван Котляревський та масонська ложа у Полтаві: умиротворення та екстатизм театральних класиків-романтиків» (перша пол. ХІХ ст.) будемо говорити про театральних класиків-романтиків, просвітницьку місію театру у розумінні Івана Котляревського та Григорія Квітки-Основ’яненка, Полтавську масонську ложу й Полтавський вільний театр, харківські театральні сезони та багато іншого.
Вартість квитка на курс лекцій «Український театр: від кози до постдрами» – 500 грн. Квиток на курс лекцій можна придбати online або у касі Мистецького арсеналу до 6 квітня. Окремі лекції можна також відвідати за вхідним квитком до Мистецького арсеналу.