ТанцюристВиставки

Назва

Танцюрист

Автор

Андрій Сагайдаковський

Дата створення

2003

Матеріал

Тонкий килимок, олія

Андрій Сагайдаковський (нар. 1957, Львів) — український художник, учасник багатьох мистецьких виставок в Україні та за кордоном. Працює в царині живопису і практикує незвичну техніку, втілюючи живописні ідеї на килимках, доповнюючи їх власними висловлюваннями.

У 2012 році Андрій Сагайдаковський став лауреатом премії Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва ARSENALE АWARDS 2012 у номінації «Відкриття ARSENALE 2012». У 2015 році — учасник польського павільйону на Міжнародному бієнале мистецтв у Венеції. Але його вихід на українську художню сцену відбувся значно раніше, десь на початку 1990-х, коли на львівських та київських виставках стали з’являтися його твори. Вже тоді було очевидно, що це самобутній художник зі своїми темами (дитинство, людська маргінальність, самотність) і характерним почерком. Своїми учителями художник вважає Карла Звіринського та Романа Сельського — легенду львівського артистичного середовища, учня Фернана Леже. Переломним моментом у творчості стало знайомство з роботами британського художника Френсіса Бекона. Поштовхом до створення робіт Сагайдаковський часто називає життя «тут і тепер»: «Я живу тут і тепер: тут, де мушу зробити те, що мене вражає, дратує або подобається — все, що на мене діє».

Картина «Танцюрист» 2003 року сьогодні сприймається як натяк на крихкість людського життя, на тонку межу між комічним і трагічним, реальним і уявним, «серйозним» і «несерйозним».

Фото: Олександр Попенко © ДП НКММК «Мистецький арсенал»
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010