Музична скринька ALMA. Музика зірки, яка гинеВиставки
Шукати виставку
Назва
Автор
Національна Астрономічна Обсерваторія Японії, PARTY та Quosmo
Дата створення
2011
Техніка
Аудіоінсталяція
Що відбувається за межами видимого нам космосу та як туди зазирнути? Що ми відчуваємо, споглядаючи зірки? Видима і часова у відношенні до людини (не)змінність зірок стає орієнтиром змінності. Намагання пізнати космос, зробити його ближчим та знайомим виявляється у присвоєнні космічним тілам відомих людині імен богів, живих форм, комбінацій літер і цифр. Жага пізнання та вражень, поряд з розвитком технології й ідеями експансії, перетворюють космос на інший простір і місце, куди можна подорожувати або ж втекти.
2011 року за допомогою радіотелескопу ALMA науковці отримали можливість спостерігати радіохвилі “R Sculptoris”.R Sculptoris – це гігантська червона зірка, розташована приблизно на відстані 1000 світлових років у сузір’ї Скульптора. Ця зірка наразі гине, і ми спостерігаємо, як вона переживає завершальні етапи свого життя.
Музична скринька ALMA відтворює 70 музичних дисків, на яких записана інформація від спостережень ALMA за цією зіркою – на основі зображень, знятих на 70-ти різних радіочастотах. Кожен із 70 дисків відповідає іншому радіочастотному спостереженню. На дисках є невеликі отвори, що відповідають точкам інтенсивності випромінювання.
Великий міліметровий радіотелескоп Атаками (ALMA) – це один із найбільш сучасних радіотелескопів у світі, створений як результат співпраці науковців з 20-ти країн, розміщений у пустелі Атакама в північній частині Чилі. ALMA виявляє слабкі радіохвилі, які випромінюють далекі небесні об’єкти, з метою вивчення походження та еволюції галактик, зірок та планет. Водночас ціллю роботи ALMA є отримання інформації про походження життя.
Музичний мистецький твір створений у співпраці Національної Астрономічної Обсерваторії Японії, студією цифрового дизайну та інновацій PARTY та Quosmo, компанією, що займається алгоритмічним дизайном та обчислювальною творчістю.