• 749
10.08.17

Оголошено склад журі Фестивалю молодих українських художників

Міністерство культури України затвердило склад журі Фестивалю молодих українських художників, який відбудеться з 28 вересня по 29 жовтня у Мистецькому арсеналі.

До складу журі увійшли:
Костянтин Акінша – історик мистецтв, куратор, доктор мистецтвознавства, досліджує мистецтво авангарду і питання реституції культурних цінностей.
Бйорн Гельдхоф – арт-директор PinchukArtCentre, художній і стратегічний директор Центру Сучасного Мистецтва YARAT.
Юрій Онух – художник, куратор, критик, дипломат, був директором Фундації Центр Сучасного Мистецтва у Києві (1997-2005), директором Польського Інституту у Києві (2005-2010) і в Нью-Йорку (2010-2014).
Тарас Полатайко – художник.
Михайло Рашковецький – незалежний мистецтвознавець, арт-критик, куратор Музею історії євреїв Одеси, співкуратор і куратор 3-ї, 4-ї та 5-ї Одеської бієнале сучасного мистецтва.
Тетяна Тумасян – кураторка, галеристка, директорка Харківської муніципальної галереї, засновниця Фестивалю молодіжних проектів NonStopMedia (з 2003), кураторка галереї VOVATANYA, викладачка в ХНУ ім. В. Каразіна.
Моніка Шевчик – мистецтвознавиця, кураторка, директорка галереї “Арсенал”
у Білостоку (Польща)

Журі Фестивалю оцінюватиме роботи, представлені на виставці, та визначать переможців конкурсу. За результатами конкурсного відбору кураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк запросили до участі у виставці 68 митців та мистецьких колективів. Усього на конкурс Фестивалю надійшло 394 заявки з Києва, Одеси, Львова, Луцька, Ужгорода, Дніпра, Вінниці, Тернополя, Харкова, Рівного, Сум та інших міст. Окрім цього були отримані заявки від митців, які живуть або навчаються за кордоном, а саме в Польщі, Нідерландах, Австрії, Литві, Канаді, Ізраїлі та Італії. До участі у Фестивалі запрошувались українські художники віком до 35 років з роботами, що відповідають запропонованій кураторками темі конкурсного
відбору – «Сьогодні, що так і не настало».

Заявки приймались до 25 червня 2017 року.

Засновником ФЕСТИВАЛЮ МОЛОДИХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ є Міністерство культури України. 2017 року його організаторами визначено Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» та Національний художній музей України. Фестиваль відбуватиметься у форматі бієнале що два роки на базі різних українських інституцій культури.