• 554
26.07.17

Публічна дискусія «Роль жінок в безпеці і обороні країни»

28 липня о 18:00 у Мистецькому арсеналі у межах освітньої програми до виставки «Україна-НАТО. Формула безпеки» відбудеться публічна дискусія  «Роль жінок в безпеці і обороні країни»

 

Учасниці дискусії:

Анн-Крістін Б’єргене (Норвегія)  – заступниця директора офісу зв’язку НАТО в Україні

Марія Берлінська – доброволиця АТО, керівниця Центру підтримки аеророзвідки, координаторка проекту «Невидимий батальйон»: участь жінок у військових діях в АТО»

Ганна Гриценко – соціологиня, дослідниця з гендерних питань, одна з авторок проекту «Невидимий батальйон»: участь жінок у військових діях в АТО»

Любов Цибульська – експертка зі стратегічних комунікацій силового блоку Українського кризового медіа центру

Інна Заворотько –  офіцер Управління правового забезпечення Генерального штабу Збройних Сил України (по скайпу)

Модерує розмову  Ангеліна Карякіна – шеф-редакторка Hromadske.ua

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Форма для реєстрації https://goo.gl/jo9Lig

Акредитація для ЗМІ за посиланнямhttps://goo.gl/o618pv

Протягом останніх десятиліть в українському суспільстві відбуваються суттєві зміни в осмисленні гендерної проблематики. Гендерна рівність передбачає однаковий статус для жінок і чоловіків. Вона означає, що чоловіки та жінки мають однакові умови для реалізації своїх людських прав та однаковий потенціал для здійснення свого внеску у національний, політичний, економічний, соціальний та культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку.

Інститут армії не є винятком, адже у період соціальних проблем, військових конфліктів важливо враховувати інтереси тих категорій громадян і громадянок, які залучені до розв’язання конфліктів і встановлення миру в країні.

У 2016 році за сприяння Українського Жіночого Фонду було проведено соціологічне дослідження «Невидимий батальйон»: Участь жінок у військових діях в АТО.

Результати опитування 42 жінок, які на той час воювали в АТО, засвідчили, що основні проблеми, на які вказали майже всі респондентки, пов’язані із можливістю приймати рішення в армії. Жінки фактично не допускаються до прийняття рішень у збройних силах. Крім того, інфраструктура Збройних сил України облаштована під потреби чоловіків і виключає із армії жінок із їхніми специфічними потребами.

Питання гендерної рівності є важливим не лише в Україні. Північноатлантичний альянс (НАТО)  інтегрує гендерну перспективу в три своїх головних завдання – колективну оборону, врегулювання криз і кооперативну безпеку. НАТО працює над забезпеченням прав жінок під час тренувальної підготовки і проведення операцій. За словами Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, рівна участь чоловіків і жінок є головною вимогою безпеки, необхідною для стійкості суспільства, дієвості Збройних сил НАТО і досягнення миру та його збереження.

Жінки займають керівні посади в НАТО – міністерки, високопоставлені офіційні особи і військові командири. Минулого року Альянс вітав першу в своїй історії жінку-заступницю Генерального секретаря, Роуз Готтемеллер.

Станом на кінець травня 2017 року, за офіційними даними Генерального штабу  Збройних Сил України, проходять службу понад 23 тисячі військовослужбовців-жінок, 3,2 тисячі з них – офіцери. Крім того під час призову офіцерів запасу з числа випускників військових кафедр, який здійснюватиметься за наказом Міністра оборони України, чоловіки й жінки будуть призиватися на рівних умовах.

Які зміни у гендерній політиці в структурах безпеки і оборони відбулися у країнах – членах НАТО в останні десятиліття? Що змінилося в Україні в останні роки? Чи можливо запровадити стандарти та цінності гендерної політики  НАТО в Україні? Ці та інші питання будемо обговорювати під час дискусії.

Партнери заходу: Український кризовий медіа-центр, Hromadske.ua.

 

Виставка «Україна-НАТО. Формула безпеки» триває з 11 по 30 липня в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал», за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Виставка приурочена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Північноатлантичним альянсом.