Воркшоп: Хто такий куратор? Із мистецтва — в літературу
Воркшоп “Хто такий куратор? Спершу в мистецтві, далі – в літературі”
17 червня, 10:00 – 18:00, Мистецький Арсенал.
Хто такий куратор? Як поняття кураторства проникає зі мистецтва у літературу – і якого значення набуває? Чи справді називатися куратором престижніше, ніж менеджером чи адміністратором проекту?
Куратори візуального мистецтва розкажуть про історію професії куратора, проблематику термінології, закулісся формування виставок, тонкощі співпраці із митцями. А куратори літературних та книжкових програм зможуть обговорити власні проекти (актуальні та майбутні) у колі колег та запрошених експертів із різних сфер.
Запрошуємо до участі кураторів літературних та книжкових подій, письменників, менеджерів культури – усіх, хто має стосунок до літературної сфери і є або потенційно може виступити у ролі куратора.
ПРОГРАМА:
З 15:15 до 17:00 відбудуться Короткі презентації проектів учасників воркшопу (3-5 хв) та обговорення кураторських концептів: – Оксана Щур. Літературна лабораторія Мистецького Арсеналу: бачення і перспективи. – Анастасія Євдокимова. Кураторські проекти з Оленою Герасим’юк: дійство “Глухота” і читка гостро-соціальної поеми “Тюремна пісня”. – Ольга Муха. Досвід кураторської роботи у міжнародних проектах (83 Конгрес PEN у Львові та Steering Groups у UNESCO Literature Cities Network): коли куратор стає stuff coordinator? – Тетяна Трофименко. “А шо ето за слово “клюмба”?”, або кому потрібна література в Харкові (із досвіду кураторських проектів ЛітМузею). – Олександр Михед. Територія контакту: кілька слайдів про інтердисциплінарність. – Дмитро Стретович. Центр літературної освіти: історія розвитку проекту та шлях до успіху. – Ольга Гончар. Як писати дисертацію з культменеджменту і робити проекти у регіонах? Програма “Культурна дипломатія між регіонами України”.
Реєстрація: [email protected]
Інформаційні партнери:
Видання «ЛітАкцент»
Культурно-видавничий проект Читомо